kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje

Akių ligos

Priekinė ir užpakalinė akies kameros

Priekinė kameracamera oculi anterior<, yra tarpas tarp ragenos užpakali­nio paviršiaus ir rainelės bei lęšiuko priekinio paviršiaus. Ties vyzdžiu priekinė kamera giliausia (3—3,5 mm), toliau ji seklėja. Priekinės kameros gylis priklauso nuo akies refrakcijos, akomodacijos, amžiaus, lęšiuko storio, stiklakūnio. Periferinė kameros dalis baigiasi kampu, angulus camerae anterioris.

Užpakalinė kameracamera oculi posterior, yra tarpas tarp rainelės užpakalinio paviršiaus, lęšiuko bei jo saitų, krumplyninių ataugų ir stik­lakūnio. Abi akies kameras užpildo vandeninis skystis, kurį išskiria krumplyninių ataugų kapiliarai.

Iš užpakalinės kameros vandeninis skystis pro vyzdį patenka į prieki­nę kamera ir pro jos kampą, skiauterinio raiščio tarpus, nuteka į veninį odenos kanalą, o iš jo pro vandenines venas pasiekia išorinį odenos paviršių ir čia nuteka į priekines krumplynines venas, vv. ciliares anteriores. Šitaip akies kamerose palaikomas vienodas spaudimas, turintis didelę reikšmę, kad žmogus normaliai matytų. Skysčių įtekėjimas ir ištekėjimas balansuojamas taip, kad visos kameros turinys pasikeičia kas dešimt valandų.