kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje

Akių ligos

Junginė

Junginė (lot. tunica conjunctivae) yra plona skaidri jungiamojo au­dinio plėvelė, kuri iškloja abiejų vokų užpakalinius paviršius ir jungia vo­lais su akies obuoliu.

Junginės yra trys dalys: ji dengia vokų kremzlę, (lot. conjunctiva tarsi), akies obuolį, conjunctiva bulbi, jungiamąją dalį, kuri persilenkimo vietoje vadinama junginės skliautu (lot. conjunctiva fornicis). Akies obuolio junginė plona, tąsi, lengvai pritvirtinta prie odenos. Pro ją matyti kraujagyslės ir balta odena. Viršuje ir apačioje nuo akies obuo­lio junginė pereina ant vokų ir sudaro viršutinį ir apatinį junginės skliautus (lot. fornices conjunctivae superior et inferior). Tarp vokų ir akies obuolio yra siauras plyšys, vadinamas junginės maišeliu (lot. saccus conjunctivae). Jun­ginės epitelis yra daugiasluoksnis cilindrinis, odenos srityje taip pat dau­giasluoksnis, tik paviršutinio sluoksnio ląstelės trumpesnės ir arčiau ra­genos virsta plokščiomis. Po epiteliu yra adenoidinio audinio sluoksnis su plazmocitais ir limfocitais. Junginėje yra taurinių, epitelinių, pagalbinių ašarų liaukučių.

Autoriai: Kęstutis Petras Sukarevičius, Gražina Juodkaitė, Emilija Daktaravičienė.

akis


Užsiregistruokite konsultacijai pas akių klinikos “Lirema” gydytoją. Akių chirurgijos klinika “Lirema” yra lyderiaujanti klinika šalyje turinti kelias atstovybes Švedijoje. Čia dirba patyrę oftalmologai ir mikrochirugai, taikantys pažangiausius akių ligų diagnostikos ir gydymo metodus.

 

Informacijos šaltiniai

1. Akių ligos [vadovėlis aukštųjų medicinos mokyklų studentams]. G. Juodkaitė, K. Sukarevičius. Mokslas, 1992. ISBN 5-420-00329-5.

Informacija atnaujinta: 2019-01-31 12:24:12.