kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija

KATARAKTOS SIMPTOMAI

 • regėjimas pradeda palaipsniui blogėti,
 • vaizdas tampa lyg pro rūką,
 • spalvos tampa gelsvesnės,
 • nebetinka senieji akiniai ar tenka juos dažnai keisti,
 • akina ryški šviesa,
 • sunku vairuoti tamsiu paros metu,
 • atsiranda dvejinimas, žiūrint viena akimi.

Jei pastebite nors vieną iš šių simptomų, vertėtų nedelsti ir pasitikrinti akis pas oftolmologą.  Kartais pacientams atrodo, kad katarakta atsiranda staiga, bet iš tikrųjų – tai palaipsniui besivystantis lęšiuko drumstėjimas.

SAUGI KATARAKTOS OPERACIJA

Labiausiai paplitusi vyresnio amžiaus žmonių akių liga – katarakta, kuria sergant ligonio rega silpsta, kol visiškai apankama. Ji gali būti gydoma tik chirurginiu būdu. Pakeitus lęšiuką, regėjimas dažniausiai grįžta. Kuo ankstyvesnėje ligos stadijoje kreipiamasi į gydytojus, tuo greičiau ir geresnių pooperacinių rezultatų galima tikėtis.

Kataraktos operacija yra neskausminga procedūra, atliekama naudojant vietinę nejautrą. Per akyje padarytą 2 mm mikropjūvį pašalinamas drumstas lęšiukas ir implantuojamas naujas dirbtinis. Paprastai operacija trunka 20-30 minučių. Regėjimas pagerėja jau pirmomis dienomis po operacijos ir galutinai nusistovi per keletą savaičių.

KOKĮ LĘŠĮ PASIRINKTI ?

BAZINIAI LĘŠIAI

Regėjimui atstatyti.

Kompensuoja ligonių kasos

Sferinis sulankstomas lęšis leidžia matyti vienu nuotoliu – į tolį. Skaitymui reikalingi akiniai.

LIREMA akių klinika yra sudariusi sutartis su Teritorinėmis Ligonių Kasomis, todėl pacientams, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), ši operacija nieko nekainuoja.

 

Kaina:

ASFERINIAI LĘŠIAI

Geresnei regos kokybei.

Kataraktos operacija implantuojant asferinį lęšį ryškesniam matymui tolumui užtikrinti. Skaitymui reikalingi akiniai.

Dėl fizikos dėsnių įprastuose sferiniuose lęšiuose susidaro aberacijų, dėl ko iškraipomas vaizdas. Asferinio lęšio paviršius sukurtas taip, kad po implantacijos regėjimas tampa aštresnis, geriau matomi kontrastai ir spalvos.

 

Kaina:

290 

TRIFOKALINIAI LĘŠIAI

Geram matymui visais atstumais.

Aukščiausios klasės trijų židinių lęšiai sukurti taip, kad leidžia gerai matyti be akinių visais atstumais – ir į tolį, ir iš arti, ir vidutiniu atstumu.

Todėl Jūsų regėjimo laisvė bus dar didesnė – ne tik vairuojant, skaitant, bet ir dirbant kompiuteriu.

 

Kaina:

990 

TORINIAI LĘŠIAI

Koreguojantys astigmatizmą.

Kenčiantiesiems dėl astigmatizmo, problema gali būti išspręsta implantuojant torinius – astigmatizmą koreguojančius intraokulinius lęšius.

Skaitymui reikalingi akiniai.

Kaina:

690 

PATIKRINTAS METODAS GERIAUSIAM REZULTATUI

1

APŽIŪRA IR TYRIMAI

Priešoperacinei apžiūrai registruojamasi iš anksto. Pateikus siuntimą kataraktos operacijai, priešoperacinė apžiūra pacientui nekainuoja.

Atvykstant pas gydytoją siuntimas neprivalomas, bet už paslaugą be siuntimo, pateikus pensininko ar neįgaliojo pažymėjimą, kaina 30€ . Prieš atliekant kataraktos operaciją, pacientas turi būti atlikęs bendruosius sveikatos tyrimus – kraujo, šlapimo ir kt.

2

OPERACIJA

LIREMA akių klinikoje kataraktos operacija atliekama ambulatoriškai, todėl po operacijos, tą pačią dieną, ligonis išvyksta į namus. Operacijos dieną klinikoje pacientas užtrunka valandą.

Namuose būtina laikytis gydytojo nurodymų – keletą savaičių po operacijos reikia lašinti akių lašus, vengti fizinio krūvio, mažiau varginti akis ir kt. Tai aptarsite su gydytoju priešoperacinės konsultacijos metu.

3

POOPERACINĖ PRIEŽIŪRA

Pooperacinės apžiūros atliekamos kitą dieną po operacijos, po savaitės, po kelių savaičių. Pirmoji pooperacinė apžiūra atliekama tik mūsų klinikoje.

Vėlesnės apžiūros ir slauga gali būti atliktos bet kurioje paciento pasirinktoje sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje antrinės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas (oftalmologijos).

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kas yra katarakta?

Katarakta – lęšiuko padrumstėjimas, kuris gali sukelti regėjimo problemų. Lęšiukas susideda iš vandens ir baltymų. Kartais baltymai susijungia į gniužulėlius, todėl pablogėja regėjimas. Pradinėse stadijose katarakta gali nesukelti problemų, tačiau laikui bėgant ji gali plėstis ir apimti vis daugiau lęšiuko. Tuomet regėjimo aštrumas sumažėja, vaizdas tampa išplaukęs.

Svarbu žinoti, kad ant jūsų akies kataraktos atveju neatsiranda jokia odelė – tai dalies jūsų akies, vadinamos lęšiuku, sudrumstėjimas, neleidžiantis šviesai patekti į tinklainę. Būtent dėl šios priežasties sutrinka regėjimas, o nesiimant priemonių gali ir palaipsniui dingti visai.

Kokie kataraktos simptomai?

Jei matote objektus geltoname fone, akina ryški šviesa ar dvejinasi vaizdas, vertėtų pasitikrinti akis. Vis dėlto svarbiausias apie kataraktą informuojantis simptomas – regėjimo sutrikimai, kai atrodo, kad viską matote kaip pro rūką, apima jausmas, jog akį aptraukė neskaidri plėvelė.


Pasitaiko atvejų, kai žmonės paprasčiausiai iš karto nepastebi kataraktos požymių, nes regėjimas silpsta labai palaipsniui, pirmiausia apsidrumsčia viena akis ir tik vėliau regėjimas ima silpti stipriau, labiau pastebimai.

Kodėl atsiranda katarakta?

Aiškių priežasčių, kodėl išsivysto katarakta, nustatyta nėra. Manoma, kad tai lemia medžiagų apykaitos sutrikimas akies lęšiuke, jo struktūros pakitimai bėgant metams, taip pat – tokios ligos kaip cukraligė, lėtinis odos uždegimas, neurodermitas, sklerodermija. Be to, kataraktą gali lemti ir ilgą laiką didelėmis dozėmis vartojami hormoniniai vaistai, rūkymas.

Ar galima išgydyti kataraktą be operacijos?

Vienintelis efektyvus kataraktos gydymo būdas – operacija. Vaistų, kurie praskaidrintų lęšiuką ar sustabdytų kataraktos vystymąsi nėra.

Ar katarakta serga tik vyresnio amžiaus žmonės?

Ne. Nors katarakta paprastai būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau pasitaiko atvejų, kai ja serga ir vaikai, nes lęšiuko drumstėjimas gali būti įgimtas. Taip pat retai, bet nuo šios ligos kenčia ir jauno amžiaus žmonės, kuriems katarakta gali išsivystyti dėl įvairių traumų, uždegimų ar sergant bendrinėmis ligomis, pavyzdžiui, cukriniu diabetu.

Ar yra dalykų, kuriuos galėčiau padaryti, kad išvengčiau kataraktos?

Ne. Katarakta susiformuoja dėl natūralaus senėjimo proceso, todėl nėra būdų jai sustabdyti, tačiau galite sulėtinti jos plitimą, pvz.: nešiojant akinius nuo saulės, kurių etiketėje nurodoma, kad lęšiai apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių.

Kaip atliekama kataraktos operacija?

Kataraktos operacija yra neskausminga procedūra, atliekama naudojant vietinę nejautrą. Per akyje padarytą 2 mm mikropjūvį pašalinamas drumstas lęšiukas ir implantuojamas naujas dirbtinis. Paprastai operacija trunka 20-30 minučių. Regėjimas pagerėja jau pirmomis dienomis po operacijos ir galutinai nusistovi per keletą savaičių.

Kurį lešį pasirinkti?

Naudojant pigesnį, bazinio standarto sulankstomą lęšį dėl paprastesnės jo formos ir mažiau kokybiškų medžiagų, iš kurių pagamintas implantas, dažniau vystosi antrinė katarakta, kartais toks lęšis po kurio laiko keičia savo padėtį akyje. Geresnės kokybės minkšti intraokuliniai lęšiai dėl specialaus dizaino stabiliai laikosi akyje visą laiką, be to mažina antrinės kataraktos tikimybę ir užtikrina geresnę matymo kokybę.

LIREMA akių klinikoje galite rinktis šiuos dirbtinius lęšius kataraktai gydyti:

 • Bazinis lęšis –  po operacijos matoma į tolį, skaitymui reikia akinių.
 • Asferinis lęšis – ryškiau matomi kontrastai ir spalvos.
 • Trifokalinis lęšis – be akinių matoma visais atstumais.
 • Torinis lęšis – koreguojamas astigmatizmas.

Ar galiu pasidaryti kataraktos operaciją nemokamai?

Taip. LIREMA akių klinika yra sudariusi sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, todėl apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) bazinio standarto kataraktos operacijos kainą kompensuoja valstybė. 

Klinika siūlo ir pagerintus operacijos standartus, kai už teikiamų paslaugų kokybės pagerinimus ligonis prisideda savo lėšomis. Siūlome platų spektrą minkštų lęšių su kiekvieno paciento individualius poreikius atitinkančiomis savybėmis. Kainas rasite čia.

Kiek kainuoja kataraktos operacija?

Kataraktos operacijos kaina priklauso nuo pasirinkto lęšio. Ji gali būti atlikta nemokamai arba už papildomą priedą. Kainas galite rasti čia.

Kaip rūpintis savo akimis po operacijos?

Po operacijos praėjus valandai, žmogus išleidžiamas gydytis į namus, tačiau būtina laikytis tam tikrų gydytojo nurodymų: keletą savaičių po operacijos reikia lašinti akių lašus, vengti fizinio krūvio, mažiau varginti akis ir kt. Tai aptarsite su gydytoju priešoperacinės konsultacijos metu.

Ar galima apakti nuo kataraktos?

Taip, nuo negydomos kataraktos apankama.