kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija

Akių ligos

Kontaktinės linzės

268_smallKai akiniai mažai pagerina regėjimo aštrumą, bandomos kontaktinės lin­zės (lęšiai).

Parodymai kontaktinių linzių naudojimui yra:

  • medicininiai: di­delė trumparegystė, miopinis (trumparegių) astigmatizmas, keratokonusas, didelė anizometropija, aniridija, afakija;
  • profesiniai: sportininkams, aktoriams;
  • kosmetiniai.

Kontaktinės linzės gaminamos iš plastmasės ir dedamos tiesiai ant ragenos. Ant ragenos jas laiko ašarų plėvelės molekulinė trauka. Kontaktinės linzės gali būti kietos ir minkštos. Kietos kontaktinės linzės indi­vidualiai gaminamos specialiose laboratorijose kiekvienai akiai atskirai. Minkštos kontaktinės linzės tik parenkamos iš pramoniniu būdu pagamin­tų. Prie minkštų kontaktinių linzių lengviau įprasti, tačiau jos elastingos ir išsigaubia pagal ragenos formą, todėl visai netinka didesnio kaip 1,5 D astigmatizmo, keratokonuso atveju.

Kontaktinė linzė — tai svetimkūnis, kuris dedamas ant ragenos. Daž­niausiai jos nešiojamos 4—8 val. per parą. Kontaktinės linzės, jas užsidedant bei nusiimant, taip pat per ilgai laikant ant akies, gali sukelti kompli­kacijų. Tai ragenos erozijos, kurios kartais komplikuojasi keratitu ar rage­nos opa.

Minkštos kontaktinės linzės naudojamos ir gydymui. Gerą efektą jos duoda kaip akies „tvarstis“ nudegus akis, esant akių pūslelinei ir kitiems ragenos pakenkimams.