kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje

Akių ligos

Anizometropija

Anizometropija (gr. anisos — nevienodas, metreo — matuoti, ops — akis, žvilgsnis) vadinama skirtinga abiejų akių refrakcija.

Pavyzdžiui, vienos akies refrakcija yra taisyklinga (emetropija), o kita akis trumpare­gė ar toliaregė; arba gali būti, kad netaisyklingos refrakcijos (ametropijos) pavidalas abiejų akių toks pat, bet kiekvienos akies kitokio laipsnio. Nedidelė anizometropija pasitaiko gana dažnai ir neturi poveikio regėji­mo funkcijoms.

Jei anizometropija didelė (daugiau kaip 2,0 D), abiejų akių tinklainė­je susidaro skirtingo dydžio vaizdai, kurių negalima sulieti į vieną. Reiški­nys, kai tinklainėje susidaro skirtingo dydžio vaizdai, vadinamas anizeikonija (gr. anisos — nevienodas, eikon — vaizdas).

Anizeikonijos nepanaikina ir akiniai. Dėl šios priežasties anizometro­piją akiniais galima koreguoti iki 2,0 D.

Koreguojant didelę anizometropiją akiniais, stiklai renkami pagal ge­riau matančią akį. Didesnio laipsnio anizometropijai koreguoti naudo­jamos kontaktinės linzės. Jos panaikina anizeikoniją ir leidžia kore­guoti bet kokio laipsnio anizometropija.

Esant didelei anizometropijai, blogiau matanti akis dažnai yra ambliopa.

Autorius: Šarūnas Sologubovas (akių ligų gydytojas – mikrochirurgas).

akis


Užsiregistruokite konsultacijai pas akių klinikos “Lirema” gydytoją. Akių chirurgijos klinika “Lirema” yra lyderiaujanti klinika šalyje turinti kelias atstovybes Švedijoje. Čia dirba patyrę oftalmologai ir mikrochirugai, taikantys pažangiausius akių ligų diagnostikos ir gydymo metodus.

 

Informacijos šaltiniai:

  1. Akių ligos, E. Daktaravičienė, G. Juodkaitė, K. Sukarevičius, 1992 m.;

Informacija atnaujinta: 2019-02-15 16:47:28

Grįžti į sąrašą

Susijusios ligos