kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2015-09-11

Kaip apsaugoti mokinių akis nuo didelių krūvių?

Prasidėjus mokslo metams itin svarbu suprasti, kad po trijų mėnesių atostogų vaikų akys labai staigiai gauna milžiniškas apkrovas. Daug skaito, rašo, susikaupę stebi, daugiau žiūri į ekranus – visa tai lemia akių įtampą ir regos prastėjimą. Dėl to tėvai turėtų imtis kelių svarbių priemonių, kurios padeda apsaugoti mažųjų akis. Pateikiame kelis patarimus, kuriais vadovaudamiesi rūpinsitės savo atžalų regėjimu grįžus į mokyklą.

  1. Prasidėjus mokslo metams nuveskite vaiką akių patikrai. Vaikų regėjimo problemos gali būti pastebėtos tik akių patikros metu, mat pats vaikas dar nesuvokia ir negeba identifikuoti suprastėjusios regos. Patikros metu nustatoma, ar vaikui nesivysto trumparegystė, toliaregystė ar kiti regėjimo sutrikimai, pastebėjus pakitimus akyje, iš karto imamasi priemonių, kad šie neprogresuotų.
  2. Skatinkite vaiką reguliariai plautis rankas: tyrimų įrodyta, kad daugiausia pamokų yra praleidžiama dėl mokyklose sklindančių infekcinių ligų. Įvairios bakterijos rankomis patenka į akis, o per šias – į vaikų organizmus, tad itin svarbu vaikus raginti kuo dažniau plautis rankas ir kuo mažiau jomis liesti akis.
  3. Pasistenkite, kad užsiimdamas sportu vaikas nešiotų apsauginius akinius. Nors Lietuvoje tai dar nėra įprasta, tačiau kuo toliau, tuo labiau pastebima, kad dauguma vaikų akių pažeidimų atsitinka būtent užsiimant sportinėmis veiklomis: Nacionalinio akių instituto duomenimis (JAV), per metus 11–14 metų vaikai patiria 35 000 akių traumų sportuodami ar aktyviai žaisdami.
  4. Drąsinkite vaikus kartais pailsinti akis. Didelis krūvis mokyklose lemia, kad daugumą savo laiko vaikai praleidžia skaitydami, rašydami ar žiūrėdami į ekranus. Tai lemia akių įtampą, galvos skausmus, neryškų vaizdą. Paskatinkite savo atžalas kas 20–30 minučių daryti trumpas akių poilsio pertraukėles, taip sumažinsite neigiamą didelio krūvio įtaką mažųjų regėjimui.
Grįžti į naujienas