kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2023-08-18

Mikrochirurgė apie žinomus pasaulio žmones, atlikusius regos korekciją lazeriu: kas jie?

Įprasta, kad pasaulinio lygio atlikėjai, aktoriai, sportininkai, televizijos atstovai ar modeliai naudojasi naujausiomis ir pažangiausiomis technologijomis, kad pasiektų greitų išvaizdos ar sveikatos pokyčių. Ne paslaptis, kad viena iš populiariausių procedūrų jų rate – regos korekcija lazeriu. Kokius regos korekcijos metodus renkasi įžymybės?

Anot akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Linos Socevičienės, lazerinė regos korekcija atliekama daugiau nei tris dešimtmečius ir, remiantis klinikiniais tyrimais, laikoma viena saugiausių procedūrų, garantuojanti ilgalaikius rezultatus.

„Lazerinės regos korekcijos metodai yra skirstomi į kelias grupes – paviršinės, su ilgesniu pooperacinio atsistatymo periodu, į kurią įeina vadinamieji SmartSurfACE arba transPRK, PRK, LASEK metodai, ir atliekamos giliuosiuose ragenos sluoksniuose, kai akių gijimo laikotarpis yra trumpas – šiai grupei priskiriami LASIK, femtoLASIK (arba FS LASIK) bei SMILE metodai“, – teigia L. Socevičienė.

Populiariausias metodas, siekiantiems greito rezultato

Pirmoji lazerinės regos korekcijos procedūra buvo atlikta Amerikoje dar 1988 metais PRK metodu. Iškart po to, buvo pradėta tobulinti technologija ir rinkoje buvo pristatytas greitesnio gijimo periodo LASIK metodas – būtent jį dažniausiai renkasi pramogų pasaulio atstovai.

„Dabartinės technologijos skiriasi nuo tų, kurios buvo naudojamos prieš kelis dešimtmečius. Dabar lazeriai ypač preciziškai seka akies judesius, tiksliau ir labiau tausojančiai paveikia rageną ir užtikrina dar greitesnį akių gijimą. Būtent tokia technologija atliekamos procedūros pageidauja laiko neturintys ir skausmą mažiau toleruojantys pacientai “, – patirtimi dalijasi mikrochirurgė.

Amerikiečių visuomenininkė, socialinių tinklų nuomonės formuotoja, verslininkė Kim Kardašian (Kim Kardashian), modelis bei aktorė Sindi Krauford (Cindy Crawford), saksofonistas Kenny G, dainininkai – Maiklas Boltonas (Michael Bolton), Teilor Svift (Taylor Swift), Boni Tailer (Bonnie Tyler), aktorė Nikolė Kidman (Nicole Kidman), krepšininkas Lebronas Džeimsas (LeBron James) – visi jie atliko regos korekciją lazeriu LASIK metodu.

„LASIK metodą, atliekamą mechaniniu mikrokeratomu, jau prieš dešimtmetį pakeitė vadinamoji femtoLASIK arba FS LASIK regos korekcija, kai femtosekundiniu lazeriu suformuojamas ir atkeliamas ragenos lopelis, eksimerinio lazerio spinduliu veikiama vidinė ragenos dalis ir lopelis grąžinamas atgal“, – tikslina L. Socevičienė.

Šiuo metu dėl aukštos klasės ir tikslios technologijos ir trumpo atsistatymo periodo femtoLASIK arba FS LASIK yra populiariausias pasaulyje regos korekcijos metodas.

Po regos korekcijos lazeriu – kitos galimybės

„Ne visiems pacientams pagal bendrąją sveikatos ir akių būklę tinka tas pats metodas. Vieniems matymą sugrąžinti galima paviršiniais regos korekcijos metodais, kitiems – atliekamais gilesniuose ragenos sluoksniuose, o tretiems – intraokuline regos korekcija, implantuojant papildomą refrakcinį lęšį ar keičiant nuosavą skaidrų ar sudrumstėjusį tinkamu dirbtiniu lęšiu. Svarbu suvokti, kad gydymo metodai yra individualūs ir rekomenduojami pagal individualią akių ar bendrą būklę “, – pataria mikrochirurgė.

Vieną iš tokių atvejų galima paminėti aktorę Milą Kunis, Aštono Kačerio (Ashton Kutcher) žmoną, kuriai dėl autoimuninio susirgimo jaunam amžiuje išsivystė lęšio padrumstėjimas, t.y. katarakta ir buvo atlikta lęšio keitimo operacija.„Ne visais atvejais regą galima atkurti lazerine regos korekcija. Jei, pavyzdžiui, sergama katarakta ar refrakcijos yda yra itin aukšto laipsnio, tuomet intraokulinė lęšio pakeitimo operacija gali būti puiki išeitis sugrįžti į kokybišką gyvenimą, nevaržomą akinių ar kontaktinių lęšių,, – teigia L. Socevičienė.

Anot mikrochirurgės, lazerinė regos korekcija,neturi jokios įtakos akių ligoms ar jų gydymui, jei taip nutiktų vyresniame amžiuje. Gydymas ar būtinos operacijos gali būti atliekamos be jokių apribojimų, ar akys buvo koreguotos lazeriu, ar ne.

„Pacientai dažnai teiraujasi, ar po lazerinės regos korekcijos galima daryti kitas akių operacijas. Skubu nuraminti – kadangi ši procedūra yra atliekama akies paviršiuje, ji niekaip nėra susijusi ir neapriboja kitų akių operacijų ateityje ar sulaukus garbingo amžiaus“, – apibendrina gydytoja.

Vizitui kviečiame registruotis telefonu: +37061595550 arba internetu.

Grįžti į naujienas