kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2024-04-24

Mikrochirurgas: ryškus matymas be akinių ar kontaktinių lęšių – misija įmanoma

Kas antras žmogus pasaulyje susiduria su regos sutrikimais ir poreikiu koreguoti regą akiniais ar kontaktiniai lęšiais. Nors pastarieji ir suteikia kiek daugiau komforto bei laisvės nei akiniai, jie nėra geras ilgalaikis sprendimas akių sveikatai. Dažniausia kontaktinių lęšių sukeliama problema – akių sausumas.

Anot akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojo mikrochirurgo Vaido Vildos, asmenims nuo 18 iki 45 metų, kurie yra nuolatiniai kontaktinių lęšių nešiotojai, regos korekcija lazeriu gali būti itin patraukli, gyvenimą keičianti alternatyva.

Sausos akys – pavojaus signalas

„Besikreipiantys į mus pacientai, nešiojantys kontaktinius lęšius, skundžiasi akių sausumu, dažnais akių uždegimais, jiems stinga disciplinos tinkamai juos prižiūrėti“, – teigia specialistas.

Kontaktinių lęšių sukeliamas sausumo pojūtis ypač sustiprėja nepakankamai drėkinamose patalpose, ten kur gausu kondicionierių, ir žmonėms, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia prie išmaniųjų ekranų.

„Patys išmanieji ekranai blogo darbo nedaro, tiesiog į juos žiūrėdami užmirštame mirksėti, atsiranda ašarų plėvelės disbalansas ir tai prisideda prie bendro akių sausumo nešiojant kontaktinius lęšius“, – teigia V. Vilda.

Specialisto teigimu, kontaktiniai lęšiai, kad ir kokie minkšti būtų, yra svetimkūnis akyje, kuris absorbuoja ašaras ir didina tikimybę akims sausėti. Sumenkus akių apsauginiam barjerui, didėja ir bakterinės, grybelinės ar parazitinės infekcijos rizika.

„Kilus infekcijai, sveika ašarų funkcija akims padeda greičiau atsistatyti, o esant sausoms akims, infekcija gali užsitęsti, neigiamai paveikti regėjimą, atsirasti šalutinių reiškinių“, – tvirtina V. Vilda.

Anot mikrochirurgo, kontaktinių lęšių priežiūra taip pat yra pacientų silpnoji vieta – dažnu atveju jie nešiojami nepaisant ant pakuotės nurodytų datų, aktyviai leidžiant laisvalaikį, ypač gamtoje, nesilaikoma higienos reikalavimų lęšius įsidedant ar išsiimant. Taip pat dažnai maudomasi su kontaktiniais lęšiais nešvariuose vandens telkiniuose.

„Girdime pasakojimus, kaip pacientai vienadienius lęšius nešioja kelis mėnesius, eina su jais miegoti, nes pamiršta išsiimti, o lęšiui iškritus, vėl deda jį į akį, nes tuo metu neturi kitos išeities – nieko be jų nebemato“, – patirtimi dalijasi V. Vilda.

Problemos sprendimas vos per 10 minučių

Individualiai parinkti regos korekcijos lazeriu metodai leidžia pamiršti akinius ar kontaktinius lęšius ir mėgautis laisve.

„Regos korekcija lazeriu yra išsigelbėjimas tiems žmonėms, kurie turi nuolatinių problemų nešiojant kontaktinius lęšius, ar yra pavargę nuo akinių keliamo diskomforto. Vos per 10 minučių pacientas atgauna kokybišką gyvenimą“, – teigia mikrochirurgas.

Anot jo, prieš procedūrą pacientai nerimauja, kaip viskas vyks, kiek truks, ar skaudės, ar rezultatas bus vertas kelių dienų poilsio, kurio reikia akims sugyti.

„Jaudinasi daugelis, tačiau po procedūros juokiasi, kad nebuvo, ko bijoti. Nors pacientas klinikoje su pasiruošimu užtrunka apie valandą, tačiau pati procedūra trunka tik 10 minučių, yra beskausmė – sulašinami akių nejautrą sukeliantys lašai, lazeris regą koreguoja tik keliolika sekundžių“, – proceso eigą vardija gydytojas.

Akių nedirginant nuolatiniais kontaktiniais lęšiais, sumažėja akių sausumo, uždegimų problemos bei sumažėja infekcijų tikimybė.

„Pacientai pastebi didžiulį teigiamą skirtumą, kai nebereikia rūpintis korekcijos priemonėmis, akys neberausta, nėra dirginamos, mato puikiai, baigiasi nuolatiniai vizitai pas oftalmologą dėl uždegimų. Po mėnesio jie išvis pamiršta, kad prieš tai reikėjo korekcijos priemonių“, – teigia V. Vilda.

Anot jo, kalbant apie sausas akis ir keliamą diskomfortą, būtina prisiminti, kad nepaisant amžiaus, lyties ir aplinkybių, jas būtina drėkinti tik pajutus pirmuosius sausumo simptomus.

„Dirbtinių ašarų pasirinkimas yra gausus – rasite tirštesnių, ne tokių tirštų – rinkitės ir bandykite pagal poreikį, tačiau visada reikia atkreipti dėmesį, kad jos būtų be konservantų“, – apibendrina gydytojas.

Sužinokite, ar regos korekcija Jums galima, internetu.

Grįžti į naujienas