Akių ligos
Anizometropija
Anizometropija (gr. anisos — nevienodas, metreo — matuoti, ops — akis, žvilgsnis) vadinama skirtinga abiejų akių refrakcija.
Pavyzdžiui, vienos akies refrakcija yra taisyklinga (emetropija), o kita akis trumparegė ar toliaregė; arba gali būti, kad netaisyklingos refrakcijos (ametropijos) pavidalas abiejų akių toks pat, bet kiekvienos akies kitokio laipsnio. Nedidelė anizometropija pasitaiko gana dažnai ir neturi poveikio regėjimo funkcijoms.
Jei anizometropija didelė (daugiau kaip 2,0 D), abiejų akių tinklainėje susidaro skirtingo dydžio vaizdai, kurių negalima sulieti į vieną. Reiškinys, kai tinklainėje susidaro skirtingo dydžio vaizdai, vadinamas anizeikonija (gr. anisos — nevienodas, eikon — vaizdas).
Anizeikonijos nepanaikina ir akiniai. Dėl šios priežasties anizometropiją akiniais galima koreguoti iki 2,0 D.
Koreguojant didelę anizometropiją akiniais, stiklai renkami pagal geriau matančią akį. Didesnio laipsnio anizometropijai koreguoti naudojamos kontaktinės linzės. Jos panaikina anizeikoniją ir leidžia koreguoti bet kokio laipsnio anizometropija.
Esant didelei anizometropijai, blogiau matanti akis dažnai yra ambliopa.
Autorius: Šarūnas Sologubovas (akių ligų gydytojas – mikrochirurgas).
Užsiregistruokite konsultacijai pas akių klinikos “Lirema” gydytoją. Akių chirurgijos klinika “Lirema” yra lyderiaujanti klinika šalyje turinti kelias atstovybes Švedijoje. Čia dirba patyrę oftalmologai ir mikrochirugai, taikantys pažangiausius akių ligų diagnostikos ir gydymo metodus.
Informacijos šaltiniai:
- Akių ligos, E. Daktaravičienė, G. Juodkaitė, K. Sukarevičius, 1992 m.;
Informacija atnaujinta: 2019-02-15 16:47:28