kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2015-04-23

Regos pokyčiai sulaukus keturiasdešimties metų

Sulaukus 40–ies metų mūsų akys ima keistis ir tai yra visiškai normalu. Vis dėlto ne kiekvienas tai žino ir pastebėjęs regos pokyčius ima nerimauti. O nerimauti nėra ko – tai įprasti fiziologiniai mūsų organizmo pokyčiai, apie kuriuos verta žinoti.

Toliaregystė – natūralus procesas

Sulaukus keturiasdešimties metų atsirandanti toliaregystė yra akių raumenų silpnėjimo ir elastingumo mažėjimo rezultatas. Ši toliaregystė pasireiškia negalėjimu gerai sufokusuoti ir matyti arti esančių dalykų – darosi sunku skaityti, ryškiai matyti telefono ar planšetės ekraną. Keturiasdešimtmečiai, patiriantys šį regėjimo pokytį, net kartais juokauja sakydami „rankos ilgėja“, mat silpstant regėjimui norisi knygą ar laikraštį atitraukti toliau nuo akių, kad būtų paprasčiau matyti raides.

Šią problemą nesunkiai išsprendžia skaitymui skirti akiniai. Vis dėlto itin svarbu pajutus pirmuosius toliaregystės simptomus apsilankyti pas gydytoją, kuris patikrinęs ir įvertinęs jūsų regą išrašys būtent jums tinkamiausių akinių receptą.

Regėjimą veikia ir kiti negalavimai

Taip pat svarbu suprasti, kad jei kenčiate nuo sisteminių sveikatos problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis, diabetas ar skydliaukės funkcijos pasikeitimas, jos gali paveikti jūsų regėjimą. Dėl šios priežasties sulaukus 40 metų rekomenduojama periodiškai tikrintis bendrąją sveikatą bei lankytis pas akių gydytojus, nes tik tokiu atveju laiku galima pastebėti ir išgydyti atsirandančius ir su akimis susijusius sveikatos sutrikimus.

Amžiaus ženklas – sausėjančios akys

Į ketvirtą dešimtį įžengę žmonės įprastai dažniau patiria ir sausų akių sindromą. Akių sausėjimą taip pat lemia amžius, ypatingai tai pasireiškia moterims po menopauzės. Be to, akių sausėjimui įtakos gali turėti ir kiti vartojami medikamentai. Nerimauti taip pat nereikėtų, mat su sausomis akimis susidoroti beveik visada padeda drėkinantys akių lašai,  deja gydymas gali būti tik simptominių.  Rekomenduojame nenutylėti ir apie šią nedidelę problemą taip pat pasipasakoti savo akių gydytojui, kuris tikrai patars, kokius lašiukus naudoti geriausia.

Grįžti į naujienas