kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2022-07-28

Regos korekcija lazeriu: kaip pasirinkti tinkamai?

Didelę laisvę suteikianti lazerinės regos korekcijos procedūra pasaulyje atliekama jau ketvirtą dešimtmetį. Pacientams taikomas ne vienas metodas, o ir įstaigų pasirinkimas, kur regos korekciją lazeriu galima atlikti, platus. Į ką reikia atkreipti dėmesį, kad procesas ir rezultatas ne tik patenkintų, bet ir pranoktų lūkesčius?

Nuolat rasojantys ir lūžtantys akiniai, tingumas išsiimti lęšius, dažniausiai apimantis prieš miegą, aktyvus laisvalaikis, kai nusiėmus akinius suvokiama, jog matosi prastai – situacijos, kai nors kartą pagalvojama apie galimybę visa tai pakeisti.

Anot Akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Linos Socevičienės, šiuo laikotarpiu pacientai turi itin plačias galimybes rinktis, kaip pakoreguoti savo regėjimą, o suteikiančiu didžiausią laisvę pasirinkimu dažnai tampa regos korekcija lazeriu.

„Šiuolaikinės technologijos leidžia lazerinę korekciją atlikti vos per keliolika minučių ir visiškai be skausmo, tačiau svarbi dilema pacientams yra, kaip pasirinkti tinkamą metodą ir kliniką“, – teigia L. Socevičienė.

Didelė kaina ne visada garantuoja kokybę

Regos korekcija lazeriu Lietuvoje atliekama keliais skirtingais standartais, tačiau net ir atliekant tuo pat lazeriu ir tokiu pat metodu, skirtingose klinikose procedūros kaina gali skirtis.

„Kainos prieinamumas ne visada reiškia prastumą, o didelė suma – ne visada kokybę. Kiekvienas rinkos dalyvis operacijos kainą nusistato pats. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į klinikos, kurioje planuojate regos korekciją, informaciją ir patikimumą. Ją galima lengvai rasti internete, tokiuose patvirtintuose tinklalapiuose, kaip, pavyzdžiui, rekvizitai.lt“, – pataria mikrochirurgė.

Anot specialistės, pacientas turėtų pasitikrinti, kokio dydžio gydymo įstaiga tai yra, koks jos finansinis pajėgumas, koks vyrauja vidutinis atlyginimas.

„Tai yra aiškiausi indikatoriai, rodantys įstaigos svorį ir veiklą rinkoje, ar ji linkusi taupyti specialistų atlygiui ir tobulinimuisi. Jei mokamas itin mažas atlyginimas, vargu, ar gydytojas turės motyvacijos savo darbą dirbti su meile, užsidegimu, noru tobulėti ir siekti išskirtinių rezultatų. Be to, skaidrumas rinkoje atspindi ir požiūrį į pacientus bei skaidrumą kasdienėje įmonės gydomojoje veikloje“, – teigia L. Socevičienė.

Lyderiaujantis tinklas gali sau leisti teikti paslaugas prieinamomis kainomis, o tai, savo ruožtu, suteikia galimybę priimti daugiau pacientų.

„Daugiau pacientų leidžia plėsti specialistų patirtį, atliekant tūkstančius operacijų kasmet. Sukaupta patirtis leidžia užtikrinti kokybę. O kokybė garantuoja paciento saugumą ir pasitenkinimą pooperaciniu rezultatu“, – tvirtina mikrochirurgė.

Svarbus paciento pasitikėjimas

Naudodamiesi pažangiausiomis medicinos pramonės gamintojų technologijomis ir taikydami individualius gydymo metodus, akių klinikų tinklo specialistai kartais regos korekcijos lazeriu nerekomenduoja.

„Be efektyvių paslaugų teikimo, jų prieinamumo, ypač svarbi ir orientaciją į pacientą bei jo pasitikėjimas specialistu. Kartais pacientai, išgirdę, kad jiems lazerinę korekciją atlikti nėra saugu, susikremta, paslaugos ima ieškoti kitur ir, žinoma, randa, kas jiems ją suteiks. Po to dėl kilusių bėdų, apie kurias buvome įspėję, vėl kreipiasi į mus pagalbos“, – patirtimi dalijasi mikrochirurgė.

Anot jos, pacientui atlikus gydymo įstaigų analizę ir išsirinkus paslaugos teikėją, svarbu likusius procesus patikėti savo sričių specialistams. Nors regos korekcijos lazeriu procedūra yra labai greita ir, atrodo, nereikalaujanti daug kompetencijos, tačiau mikrochirurgai mokosi ilgus metus, daug praktikuojasi, kad galėtų tiksliai paruošti lazerį ir operacija būtų atlikta itin preciziškai.

„Nereikia pamiršti, kad technologija pati savaime negali atlikti operacijos ir garantuoti puikaus rezultato, kad ir kokia inovatyvi būtų. Lazerį kalibruoja mikrochirurgas ir tik nuo jo sukauptų žinių bei patirties priklauso, ar pacientas džiaugsis pooperaciniu rezultatu, todėl svarbu pasirinkti teisingai“, – apibendrina L. Socevičienė.

Vizitui galite registruotis telefonu: +37061595550 arba internetu.

Grįžti į naujienas