kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2016-03-23

Patarimai miegui, už kuriuos padėkotų jūsų akys

Miegas yra itin svarbus geros mūsų savijautos faktorius. Vis dėlto ne visi susimąstome, kad miego įpročiai veikia ir regėjimą: nuolat blogai išsimiegodami kenkiame savo akims. Pateikiame kelis patarimus, kaip teisingai miegoti, kad pailsintume ne tik kūną, bet ir itin didelį krūvį kasdien patiriančias akis.

Prieš miegą venkite išmaniųjų įrenginių

Vienas dalykų, apie kuriuos retai susimąstome, yra išmaniųjų įrenginių poveikis mūsų miegui. Būtent  išmanieji telefonai ar planšetės per regą gali pakenkti kokybiškam miego ciklui. Šviesa mūsų organizmui „pasako“, kada miegoti, kada keltis ir taip formuoja miego ciklą. Išmanieji telefonai, televizoriai, nešiojamieji kompiuteriai ir kiti elektronikos prietaisai spinduliuoja šviesą, vadinamą mėlynąja šviesa – panašią ir mūsų organizamo suprantamą kaip saulės šviesą.

Taigi, kai gulėdami lovoje prieš miegą žiūrite į elektroninio prietaiso ekraną, jūsų smegenys į jo skleidžiamą šviesą reaguoja kaip į saulę. Tai lemia, kad organizmas nustoja gaminti ir smegenims tiekti melatoniną – svarbų hormoną, reguliuojantį miego ciklą. Tad nuolatinis žiūrėjimas į ekraną prieš miegą gali lemti net nemigą!

Miego trūkumas – regos priešas

Visi žinome, kad svarbu pakankamai išsimiegoti. Nekokybiškas miegas yra vienas didžiausių sveiko organizmo ir sveikos regos priešų. Paraudusius, krauju pasruvusios akys, tamsūs paakiai, akių tvinksėjimas, išsausėjusios akys, neryškus vaizdas – viso to priežastimi gali būti miego trūkumas.

Be to, norint užtikrinti kuo geresnę miego kokybę, svarbu pasistengti, kad į patalpą, kurioje miegate, patektų kuo mažiau šviesos. Naudokite visiškai langus uždengiančias užuolaidas ar roletus, jei šviesa vis tiek prasiskverbia iki jūsų lovos – gali padėti ir miego akiniai.

Grįžti į naujienas