kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2016-11-17

Lazerinė akių operacija – ar verta bijoti?

alexasPirmas jausmas, kurį pajutau išgirdęs terminą “lazerinė akių operacija”, buvo baimė. Prieš įsisavinant visus faktus, žodžiai “lazeris” ir “akys” viename sakinyje buvo pakankamas pagrindas, kad vaizduotėje atsirastų gana ryškūs ir nemalonūs vaizdai.

Man pačiam to nesuvokiant, ši staigi vidinė reakcija daugelį metų sėkmingai stūmė šalin mintis apie galimybę kada nors pasidaryti lazerinę akių operaciją.

Ir taip nutinka daug dažniau nei mes manome, atsitraukiame ir leidžiame vidinėms emocijoms ir nuojautai diktuoti, ką daryti ir ko ne. Tai, žinoma, padeda mums tam tikrose ekstremaliose situacijose, tačiau pasikliaudami tik nuojauta kasdien, daug ką prarandame.

Jei pažiūrėtume iš biologinės perspektyvos, mūsų organizmas visuomet stengiasi tausoti energiją ir prailginti gyvavimo laiką. Dėl to mes atliekame automatinus spendimus, kuriems nereikia daug energijos reikalaujančio gilaus mąstymo. Tai, taip pat puikiai veikia, siekiant nukreipti mūsų pačių dėmesį nuo bet ko, kas gali sukelti skausmą, nerimą ar diskomfortą.

Lazeriai mano akyse?
Ne, dėkui. Ir visos durys lazerinei akių operacijai aklinai uždaromos. Iš prigimties mes esame pernelyg atsargios būtybės. Ir jei patys savęs nestumtelėsime į priekį, vėl užstrigsime ties savo vidine nuojauta paremtais saugiais sprendimais, užtikrinančiais išlikimą.
Tačiau yra didelis skirtumas tarp tiesiog išlikimo ir gyvenimo. Kad galėtume priimti pamatuotus sprendimus, gerinančius mūsų gyvenimo kokybę, turime pereiti nuo nuojauta paremtų sprendimų prie sąmoningo mąstymo.

Visų aplinkybių suvokimas, rizikų įvertinimas bei kruopštus visko apsvarstymas yra tai, ko baimė nekenčia labiausiai. Arba kitaip tariant, žinių trūkumas nuveda prie išaugusios baimės, o žinojimas ir supratimas ją sumažina.

Taigi, nepaisant to, ar tai yra pirmas jūsų bandymas sužinoti daugiau apie lazerinę akių chirurgiją, ar jūs ieškote papildomos informacijos, kad atsikratytumėte savo baimių, mūsų tikslas yra trumpai papasakoti apie lazerinė akių korekciją ir apginkluoti jus patvirtintais faktais.

 

#1 – Komplikacijos, kurias sukelia, lazerinės akių operacijos, yra dažnos ir labai rimtos.
Dėl didelės naudos, kurią suteikia lazerinė akių korekcija, lyginant su maža komplikacijų bei šalutinio poveikio tikimybe, tai yra viena iš mažiausiai rizikingų chirurginių procedūrų. Tiesą pasakius, jei jus operuotų patyręs chirurgas, naudojant naujausias technologijas, net ir mažiausios komplikacijos, kuri negalėtų būti ištaisyta, tikimybė yra 1 iš 30 000.

#2 – Lazerinė akių operacija yra skausminga!
Lazerinė akių korekcija – tai procedūra, kurios metu skausmas nėra jaučiamas. Vienintelis nepatogumas, kurį gali patirti kai kurie žmonės, tai gijimo procesas, kurį galima palengvinti, naudojant akių lašus.

#3 – Po lazerinės akių operacijos aš galiu apakti…
Tikimybė apakti po lazerinės akių korekcijos yra tokia maža, kad net neverta jos tiksliai skaičiuoti – daugmaž 1 iš 5 milijonų.

#4 – Po lazerinės operacijos mano regėjimas gali ir pablogėti!
Lazerinė akių korekcija yra itin tiksli, kontroliuojama procedūra. Profesionalūs, patyrę gydytojai praktiškai visada žino koks bus rezultatas atlikus korekciją. Taip yra todėl, kad prieš operaciją yra atliekami itin išsamūs akių tyrimai. Jeigu yra tikimybė po operacijos gauti blogesnį rezultatą nei buvo, pacientui yra rekomenduojama neatlikinėti lazerinės akių korekcijos. Todėl labai svarbu yra kreiptis į savo reputaciją branginančią kliniką.

#5 – Lazerinė akių korekcija yra labai brangi…
Tai senas mitas ir tikrovę neatitinkantis faktas. Finansiškai yra pigiau pasidaryti lazerinę akių korekciją, nei pirkti pastoviai lęšius ar akinius. Operacijos kainą galite rasti mūsų kainų puslapyje: čia

Grįžti į naujienas