kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2015-07-17

Kuo sportas naudingas jūsų akims?

Visiems žinoma, kad aktyvus gyvenimo būdas, sportas bei kasdienės mankštos teigiamai veikia mūsų nuotaiką, padeda išlaikyti gražią figūrą ir mažina tam tikrų sveikatos sutrikimų riziką. Bet ar žinojote, kad sportas gali padėti išvengti ir tam tikrų akių ligų?

Sportuokite ir jūsų akys išliks jaunos

Tyrimų įrodyta, kad nuolatinis sportas padeda sumažinti riziką susirgti su amžiumi susijusiomis akių ligomis tokiomis kaip glaukoma, akių raumenų silpnėjimas. Viename tyrime, kuriame dalyvavo daugiau nei 5000 žmonių, reguliarus sportas 25 proc. atvejų padėjo išvengti glaukomos.

Aktyvus gyvenimo būdas – su nutukimu susijusių akių problemų priešas

Kai kurios akių sveikatos problemos dažnai būna susijusios su antsvoriu. Pavyzdžiui, aukštas kraujo spaudimas gali lemti įtampą akyse, pažeidžiant nervus bei kraujagysles. Be to, moksliniai tyrimai atskleidė aiškią sąsają tarp nutukimo ir kataraktos rizikos. Taip pat tie, kurie kenčia nuo diabeto, žino, kad ši liga gali lemti net aklumą, o sveikas, aktyvus gyvenimo būdas padeda išvengti diabeto.

Žinome, kad ne visiems lengva prisiversti nuolat sportuoti, tad pateikiame keturis patarimus, kaip nesunkiai paversti sportą savo kasdienybės dalimi:

  1. Raskite veiklas, kurios jums teikia malonumą! Sportas – tai ne tik bėgiojimas. Galbūt kur kas smagiau žaisti futbolą ar badmintoną – išbandykite ir galbūt rasite mylimiausią savo laisvalaikio pramogą!
  2. Paverskite sportą savo rutinos dalimi. Kiekvienas mūsų daug lengviau dorojamės su dalykais, prie kurių priprantame. Nusistatykite aiškų ir konkretų sporto laiką – taip bus lengviau įprasti prie šios naudingos veiklos.
  3. Susiraskite sporto draugą. Juk visada kažką veikti dviese yra smagiau! Be to, kai bus sunku prisiversti sportuoti, negalėsite atsisakyti, nes jau būsite susitarę!
  4. Mažai yra geriau negu nieko! Jei niekaip nepavyksta skirti sportui ištisos valandos savo dienoje, sportuokite per trumpas pertraukėles: žiūrėdami televizorių padarykite dešimt pritūpimų, vietoj to, kad važiuotumėte į darbą, eikite pėstute! Galimybių sportui pilna kiekvieno mūsų gyvenime!
Grįžti į naujienas