kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-08-21

Kuo skiriasi oftalmologas nuo mikrochirurgo?

Kas yra oftalmologas?

Gydytojo oftalmologo licenzija suteikiama pabaigus šešerių metų bendrosios medicinos studijas ir trejų metų specializacijos rezidentūrą. Tai reiškia, kad jis gali praktikuoti mediciną ir chirurgiją. Gydytojas oftalmologas diagnozuoja ir gydo akių ligas bei regėjimo sutrikimus, atlieka kai kurias akių operacijas bei parenka akinius arba kontaktinius lęšius. Dauguma oftalmologų taip pat atlieka mokslinius tyrimus: tiria akių ligas ir regėjimo sutrikimus, jų priežastis ir gydymo metodus.

Nors oftalmologų išsilavinimas leidžia gydyti visas akių ligas ir regėjimo sutrikimus, tačiau akių gydytojai paprastai įgyja specializaciją tam tikrose akių ligų srityse. Jie gali tapti glaukomos, tinklainės, ragenos ligų, pediatrinės oftalmologijos ir kt. specialistais. Tam reikia papildomai mokytis, gilintis į pasirinktą sritį, atlikti praktiką prižiūrint vyresniam, patyrusiam specialistui. Papildomas išsilavinimas ir žinios paruošia oftalmologą sudėtingesniems ir ypatingiems akių ligų atvejams pasirinktoje srityje, tokioje kaip, pavyzdžiui, kataraktos gydymas.

Akių klinika Lirema

Kas yra mikrochirurgas?

Mikrochirurgija yra vienas iš chirurgijos metodų – tai ne specialybė. Šiuo pavadinimu apibūdinamos operacijos, atliekamos pasitelkus mikroskopą, kai operuojamos smulkios organizmo dalys: kraujagyslės, nervai, persodinama oda, operuojama burnos ertmė ir t.t. Taigi, iš esmės, bet kuris gydytojas specialistas, kurio kvalifikacija jam suteikia licenziją operuoti, gali tapti mikrochirurgu.

Mikrochirurgijos metodas plačiai taikomas ir akių chirurgijoje: akis – nedidelis organas, kurio veikla priklauso nuo tinkamo nervų, smulkių raumenų, kraujagyslių, įvairių liaukų ir kitų organų funkcionavimo. Mikrochirurgines akių operacijas atlikti gali tik oftalmologijos specialistas, turintis atitinkamą žinių ir patirties bagažą gydant akis. Oftalmologas mikrochirurgas pacientui gali suteikti visą oftalmologijos paslaugų spektrą pradedant pirmine konsultacija ir baigiant mikrochirurgine operacija.

Tačiau lygybės ženklo tarp oftalmologo ir mikrochirurgo dėti nederėtų. Ne visi oftalmologai – nepaisant to, kad jų licenzija tą leidžia – atlieka akių operacijas. Dalis oftalmologų pasirenka terapinio gydymo specializaciją. Taip pat, renkantis akių chirurgą, svarbu žinoti, kokia jo, kaip chirurgo oftalmologo, specializacija: galbūt jis atlieka lazerinę regos korekciją, tačiau neoperuoja akies raumenų.

Lirema-Eye-Clinic-About-Vision-Correction

Grįžti į naujienas