kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
akiu-klinika-lirema-akiu-tvinkciojimas
2016-01-08

Kodėl trūkčioja akis?

Turbūt kiekvienas esame patyrę tvinkčiojančios akies jausmą ir žinome, kaip tai nemalonu. Turime gerų naujienų – akies tvinksėjimą įmanoma sustabdyti. Vis dėlto „vaistas“ nuo tvinksėjimo reikalauja šiek tiek pastangų keičiant gyvenimo būdą ir aplinką.

Dažniausiai tvinksėjimas atsiranda netikėtai ir trunka vos kelias minutes, tačiau pasitaiko atvejų, kai šis akies trūkčiojimas tampa chronišku ir pavojingu mūsų akių sveikatai.  Jei akių tvinksėjimas jums pasikartoja gana dažnai, vertėtų apsilankyti pas akių gydytoją. Pastarasis padės identifikuoti problemos priežastis ir rasti tinkamiausią priemonę erzinančiam akių tvinksėjimui panaikinti. Vis dėlto svarbu ir patiems žinoti, kas skatina akių trūkčiojimą, mat priežastys – labai paprastos ir jas panaikinus galite greitai atsikratyti kamuojančio akių susitraukinėjimo.

Nuovargis. Akių tvinksėjimą gali sukelti ilgi vakarai darbe, nemiga, ilgas žiūrėjimas į kompiuterio ekraną, ilgas laikotarpis be normalaus miego. Dažniausiai akių tvinksėjimas yra susijęs su įtampa akyse, išsausėjusiomis akimis ar net jautrumu šviesai.

Didelis stresas. Kuo daugiau streso patiriame, tuo labiau tikėtina, kad mūsų nervų sistema taps jautresnė įvairiems išorės dirgikliams. Būtent stresas gali lemti mūsų veide atsirandančius tikus ir įvairius nevalingus raumenų susitraukimus, įskaitant ir akių tvinksėjimą. Nuo to apsaugoti gali įvairūs streso mažinimo, atpalaidavimo pratimai.

Per didelis kiekis kofeino. Daug kavos, arbatų bei gaiviųjų gėrimų, kuriuose yra kofeino, gali padidinti kofeino kiekį jūsų kraujyje, kuris taip pat lemia akių tvinksėjimą. Sumažinę kofeino kiekį, galite išvengti ir nemalonaus akių trūkčiojimo.

Regos problemos. Jei turite regos problemų, tokių kaip trumparegystė ar toliaregystė, kurių negydote ir nekoreguojate,  jūsų akys dirba daug labiau nei įprasta. Tai taip pat gali lemti įtampą akyse ir akių tvinksėjimą. Apsilankykite pas akių gydytoją ir šis patars geriausia priemones, kurias pasitelkdami išspręsite regos problemas.

Išsausėjusios akys. Akių sausumas gali būti chronišku arba laikinu, su sausu oru susijusiu sutrikimu. Tai taip pat gali būti susiję su ilgu žiūrėjimu nemirksint į nejudančius objektus (kompiuterio ar kito įrenginio ekraną). Akių sausumas taip pat lemia tvinksėjimą, tad kartais pasitelkus tinkamas priemones išsausėjusioms akims galima to išvengti.

Grįžti į naujienas