kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2015-02-06

Kodėl reikėtų atsikratyti įpročio trinti akis?

Prabudus ryte, būnant pavargus ar niežtint yra įprasta rankomis trintis akis. Vis dėlto nepaisant laikino palengvėjimo, akių trynimo reikėtų vengti – jis gali lemti žalingus pašalinius poveikius jūsų regėjimui. Pateikiame tris pagrindines priežastis, kodėl reikėtų vengti rankomis trinti akis.

1. Akių trynimas – pajuodę paakiai

Pajuodę paakiai paprastai praneša apie poilsio, miego trūkumą ar persidirbimą. Tokiose situacijose pakanka gerai išsimiegoti ir pailsėti, kad jie išnyktų. Vis dėlto šie juodi ratilai po akimis gali likti negrįžtamai, jei nuolat rankomis trinate akis.  Tai darydami galite pažeisti nedideles kraujagysles, esančias aplink akis, kas lemia nuolat pajuodusius paakius. Tad prieš trindami akis rankomis kitą kartą pagalvokite – ar norite, kad tai nulemtų nuolat pervargusio veido vaizdą?

Akiu-klinika-Lirema-akiu-trynimas-3

 2. Nešvarios rankos – priemonė į akis patekti infekcijai

Rankomis nuolat liečiame įvairius daiktus, ant kurių gausu bakterijų. Kad ir kaip dažnai jas plauname, to išvengti nėra įmanoma. Trindami rankomis akis perkeliame visas bakterijas į akį, o tai lemia įvairias akių infekcijas, paraudimą, be to, taip galime užsikrėsti peršalimu ar net gripu.

Akiu-klinika-Lirema-akiu-trynimas-4

3. Trynimas gali lemti neatitaisomą žalą regėjimui

Yra daugybė priežasčių, kodėl kartais niežti akis ir norisi jas trinti rankomis. Viena jų – akyje atsiradę dirgikliai (pavyzdžiui, dulkelės, plaukai ar kitokie maži trupinėliai). Jei bandome juos pašalinti patys, savo rankomis, kyla rizika pažeisti rageną ir taip padaryti neatitaisomą žalą regėjimui. Mūsų akys pačios turi stiprią „savisaugą“ ir kažkam į jas patekus, ima gaminti daugiau ašarų ir savaime pašalina svetimkūnį. Jei to nepakanka, geriau nesiimti saviveiklos, o kreiptis į akių gydytoją. Jei akis niežti dėl alergijos, rankomis į akis galite „nugabenti“ dar daugiau alergenų ir trynimas iššauks tik dar didesnį niežėjimą. Tad rekomenduojama naudoti lašelius nuo alergijos, drėkinančius akį ir gelbstinčius nuo niežėjimo.

Akiu-klinika-Lirema-akiu-trynimas-2

Grįžti į naujienas