kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2016-02-01

Kodėl būtina kasmet tikrintis regėjimą?

Nors daugelis žmonių jau turi įprotį bent kartą metuose apsilankyti pas šeimos gydytoją, išsitirti kraują, pasimatuoti spaudimą ir pasikalbėti apie bendrą savijautą, retas prisimena kasmet pasitikrinti ir regėjimą. Periodiška akių patikra šiandien jau yra ne rekomendacija, o būtinybė, mat šiame technologijų amžiuje mūsų akys silpsta greičiau nei galime pamanyti, o laiku nepamačius akių sveikatos sutrikimų jie gali būti nepagydomi ir pakenkti mūsų bendrai gyvenimo kokybei.

Akių ligų prevencija

Dauguma žmonių šiame pažengusios medicinos amžiuje nė nesusimąsto, kad kažkada gali tapti akli. Vis dėlto tai tikrai įmanoma – tokios ligos kaip katarakta, glaukoma ar kiti genetiniai pakitimai, jei nėra laiku pastebimi, gali baigtis blogiausiu scenarijumi. Džiugu, kad medikai sako, jog daugiau nei pusė aklumo atvejų yra išvengiami, kai laiku pastebimi ir gydomi.

Kartais pakanka visai nedaug – pakeisti kontaktinius lęšius ar akinius – ir tai jau padės išvengti galimų baisių akių sveikatos sutrikimų. Tiesa, pasitaiko atvejų, kai prireikia gydymo antibiotikais ar operacijų, tačiau tai vis tiek yra kur kas geriau nei ateityje prarasti regėjimo džiaugsmą. Svarbu suprasti, kad ne visada patys galime pajusti regėjimo pakitimus, kurie rodo ligų pradžią, todėl kasmetinis apsilankymas pas akių gydytoją yra privalomas.

Patys negalime identifikuoti pablogėjusios regos

Dauguma pacientų patys negeba identifikuoti ir suvokti suprastėjusios regos. Vaikai, paaugliai ir jauni suaugusieji dažnai suprastėjusią regą „sutvarko“ nesąmoningai – prasčiau matydami įsijungia daugiau šviesų, skaitydami – pritraukia knygą ar kompiuterio ekraną arčiau. Nepastebėdami pablogėjusios regos žmonės sau kenkia dar labiau, tad kasmetinis apsilankymas pas akių gydytoją yra vertingas, nes padeda atrasti tai, ko patys galbūt nejaučiame.

Puiki proga užduoti klausimus

Dažnai mus kamuoja ne vienas su sveikata susijęs klausimas. Įprasta praktika – atsakymų ieškoti internete – dažnai baigiasi nevykusiais eksperimentų rezultatais, nes ne visa interneto platybėse esanti informacija yra patikrinta ir teisinga. Kasmetinis apsilankymas pas akių gydytoją yra puiki proga užduoti rūpimus klausimus ir gauti kompetentingus atsakymus. Pavyzdžiui, jei jūsų šeimoje yra žmonių, sergančių diabetu, ir jūs nuogąstaujate, kad sirgsite šia liga ir ji gali paveikti jūsų regą, tačiau nežinote, kokių prevencinių priemonių imtis – klauskite savo akių gydytojo, jis tikrai pakonsultuos ir patars.

Grįžti į naujienas