kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-11-04

Kaip pasirūpinti savo akimis, jei daug dirbate kompiuteriu?

Pastarąjį dešimtmetį kompiuteris tapo pagrindiniu mūsų gyvenimo palydovu – naudojamas darbuose, namuose, pramogoms, komunikacijai. Visiems žinoma, kad tai kenkia mūsų akims, tačiau ne kiekvienas išmano, kaip apsaugoti savo regėjimą, jei tenka itin daug dirbti kompiuteriu. Be to, kartais pamirštama, kad akys pavargsta ne tik nuo kompiuterio monitoriaus, bet ir nuo kitų išmaniųjų įrenginių – telefono, planšetės. Okulistų teigimu, net 14 proc. visų pacientų nusiskundimų dėl galvos skausmų, migloto vaizdo, akių išsausėjimo kyla dėl per ilgo darbo kompiuteriu. Tad pateikiame kelis patarimus, kaip saugoti savo akis daug laiko praleidžiant žiūrint į ekranus.

Būtina daryti pertraukėles

Jei visą darbo dieną dirbate kompiuteriu, itin svarbu stebėti laiką ir nuolat duoti akims pailsėti darant pertraukėles. Specialistai rekomenduoja bent kas 20 minučių padaryti 20 sekundžių pertrauką, kurios metu paihlsinkite akis žiūrėdami į toli, arti esančius daiktus, užmerkdami akis, stipriai pamirksėdami. Taip pat itin svarbu kas valandą pakilti nuo kėdės, pasivaikščioti – tai padės pailsinti akis, mat užsiimsite kitokia veikla, nebežiūrėsite į ekraną.

Pertraukėlių metu taip pat naudinga atlikti kelis paprastus akių pratimus. Pavyzdžiui, plačiai atmerkti akis ir žvelgti į tolį, paskui šiek tiek pabūti užsimerkus ir vėl atsimerkus žvelgti į tolį. Tai kartoti penkias minutes. Arba užsimerkti ir užmerktomis akimis nepasukant galvos žvelgti į dešinę, kairę, viršų, apačią tiesiai. Šie pratimai nereikalauja daug laiko ar pastangų, iš šono yra nepastebimi, tačiau itin naudingi jūsų regėjimui.

Žinoma, kartais intensyviai dirbant sudėtinga prisiminti pertraukėles. Tokiu atveju gali padėti telefone ar pačiame kompiuteryje nustatytas priminimas.

Akiu-klinika-Lirema-darbas-prie-kompiuterio-2

Dirbtinės ašaros išsausėjusioms akims

Ilgai dirbant kompiuteriu daugelis pajaučiame, kad akys tapo sausesnės. Tai natūrali reakcija į monitorių, tačiau sausas akis ima perštėti, degti, išsiplečia kapiliarai, jos parausta ir tai ne tik kenkia Jūsų regėjimui, bet ir trukdo dirbti.

Į sausumą linkusias akis turintiems žmonėms patartina sąmoningai daugiau mirksėti, o jei tai nepadeda – naudoti akių lašiukus, dirbtines ašaras. Tokia priemonė maitina Jūsų akis bei apsaugo jas nuo išsausėjimo, panaikina perštėjimą ir paraudimą. Tiesa, itin svarbu dėl lašiukų pasitarti su vaistininku ar net okulistu, kad vartojamas preparatas tikrai tiktų jūsų akims ir būtų naudojamas taip, kaip veiktų geriausiai.

Akiu-klinika-Lirema-darbas-prie-kompiuterio-3

Tinkamai įsirenkite savo darbo vietą

Siekiant apsaugoti regėjimą dirbant kompiuteriu itin svarbu tinkamai pasiruošti savo darbo vietą. Pirmas būtinas akcentas – geras apšvietimas. Jokiu būdu nestatykite monitoriaus priešais langą, mat tokiu atveju ryte ir vakare teks kentėti aštrius saulės spindulius, atsispindinčius monitoriaus ekrane ir taip sumažinančius vaizdo ryškumą. Tokiu atveju nenorėdami labiau įtempsite ir varginsite akis. Taip pat norint kontroliuoti į patalpą patenkančią šviesą naudinga įsirengti žaliuzes ar užuolaidas. Ir žinoma itin svarbu nepagailėti pinigų geram šviestuvui įsigyti – pakankamas kiekis šviesos dirbant kompiuteriu yra būtinas jūsų akims apsaugoti.

Darbo vietoje svarbų vaidmenį apsaugant akis atlieka ir tai, kaip jūs jaučiatės sėdėdami prie stalo. Ypatingai svarbu turėti patogią kėdę, pakankamai vietos kojoms ir rankoms. Monitorius turi stovėti 40 – 76 centimetrų atstumu nuo jūsų veido, o jo viršus – šiek tiek žemiau nei horizontali akių padėtis. Klaviatūrą priešais monitorių pastatykite taip, kad jos kampai būtų lygiagrečiai monitoriaus kampams. Be to, būtina nuo ekrano periodiškai nuvalyti dulkes ir pirštų antspaudus.

Akiu-klinika-Lirema-darbas-prie-kompiuterio-1

Grįžti į naujienas