kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2016-02-12

Ką daryti, kai vaikas nenori nešioti akinių?

Jaunesniems nei 18 metų vaikams regėjimo korekcija lazeriu nėra rekomenduojama dėl vis dar besivystančio ir bręstančio organizmo. Tad dažniausias sprendimas sutrikus vaiko regėjimui – akiniai. Deja, mažamečių vaikų tėvai puikiai žino, kaip kartais sunku įtikinti atžalą nešioti akinius. Tad pateikiame kelis patarimus, kurie, tikime, padės jūsų mažajam priprasti prie naujo aksesuaro.

  1. Pasistenkite, kad pirmasis „susitikimas“ su akiniais būtų pozityvus

Kai jūsų vaikas pirmąjį kartą matuojasi akinius, pasistenkite, kad jis tuo metu būtų pailsėjęs ir geros nuotaikos. Leiskite jam dalyvauti akinių rėmelių rinkimosi procese ir išsirinkti labiausiai patinkančius.

  1. Užtikrinkite, kad akiniai vaikui būtų patogūs

Vaikai paprastai yra labiau linkę nešioti akinius, kai jie jam yra patogūs ir nekelia papildomo diskomforto. Optikos parduotuvėje, kurioje rinksite mažajam akinius, paprašykite konsultantės patarimų, kaip užtikrinti, kad akinukai būtų patogūs – kokio dydžio jie turi būti, kokios kojelės bei nosies atramėlės. Akiniai negali spausti ar slysti vaikui nuo veido, tad matuodamiesi nuolat klauskite atžalos, ar nieko nespaudžia, paprašykite aktyviai pajudėti ir žiūrėkite, ar akiniai tvirtai laikosi.

  1. Sakykite vaikui komplimentus!

Vaikas tikriausiai nesupras, kaip svarbu nešioti akinius, tačiau girdami jo naująją išvaizdą galite padėti jam pamėgti naująjį aksesuarą. Pasidalinsime vienu gražiu pavyzdžiu: mama, sužinojusi, kad mažajam Nojui reikės akinių, paprašė savo socialinio tinklo „Facebook“ draugų pasidalinti nuotraukomis, kur jie yra su akiniais. Nojus visą tai pamatęs labai džiugiai priėmė akinių nešiojimo idėją!

Grįžti į naujienas