kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2015-03-19

Iššūkiai akims pavasarį

Lietuva yra itin turtinga turėdama keturis skirtingus metų laikus. Vis dėlto kartu su besikeičiančiomis oro sąlygomis, keičiasi ir organizmo reakcija į jas bei iššūkiai, su kuriais tenka susidurti. Akys pavasarį taip pat patiria ne mažų sunkumų, tad svarbu žinoti, kaip jas tinkamai apsaugoti, ir atkreipti dėmesį į pavasarines situacijas, galinčias neigiamai paveikti mūsų regėjimą.

Pavasarinės alergijos. Pavasaris – laikas, kuomet aktyvėja įvairios žmogaus turimos alergijos ar net atsiranda naujos. Šiuo metų laiku ore atsiranda itin didelė žiedadulkių koncentracija, kuri dažnam mūsų pasireiškia ašarojančiomis, paraudusiomis, niežtinčiomis akimis. Net ir ir nesate iki šiol jautę jokios pavasarinės alergijos, šiuo metų laiku itin svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip organizmas reaguoja į įvairius aplinkos pokyčius. Jei jaučiate, kad akys tampa dirglios, stenkitės vengti galimų alergenų, o jei patys jų neaptinkate – apsilankykite pas gydytoją ir šis padės rasti sprendimą.

Aštrūs ir kenkiantys saulės spinduliai. Pavasarinė saulė – itin aktyvi ir turinti neigiamą poveikį mūsų regėjimui. Šiuo metų laiku geriausias jūsų akių draugas – akiniai nuo saulės. Vis dėlto itin svarbu suprasti, kad į šį aksesuarą reikėtų investuoti daugiau ir rinktis ne pačiam, o konsultuojantis su optikos salono darbuotojais ar net akių gydytoja. Svarbu, kad akiniai nuo saulės ne tik padėtų ryškiai matyti aplinką, bet ir apsaugotų nuo saulės spindulių mūsų akis.

Apsauga sportuojant. Vos atšilus orams visi norime nusimesti per žiemą priaugtus porą kilogramų ir imame sportuoti. Vis dėlto ne visada susimąstome, kokias traumas akims galime patirti sporto metu. Tiesa, beveik 90 proc. visų sporto metu patiriamų akių sužalojimų galima išvengti nešiojant apsauginius akinius, tad jei aktyviai sportuojate lauke, nuolat susiduriate su dulkėmis, žvyru, mažais akmenėliais, tikrai verta nuvykti į optikos saloną ir konsultuojantis su jo darbuotojais išsirinkti tinkamiausius apsauginius akinius.

Iššūkiai akims tvarkantis. Pavasaris yra itin populiarus metas imtis kapitalinio namų ir aplinkos tvarkymosi. Šiame procese dažnai naudojame įvairius purškiamus cheminius valiklius, kurie net ir nejučiomis gali patekti į akis ir padaryti neatitaisomą žalą. Tad rekomenduojame įsigyti apsauginius akinius ir nuolat tvarkantis nepamiršti juos nešioti.

Grįžti į naujienas