kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2015-08-06

Grėsmės regėjimui, sergant širdies, kraujotakos ligomis bei diabetu

Aukštas kraujo spaudimas, diabetas ar širdies ligos jau savaime yra sudėtingi sveikatos sutrikimai, kuriuos būtina išmokti suvaldyti siekiant geros gyvenimo kokybės. Vis dėlto turint vieną iš šių ligų būtina žinoti ir tai, kaip jos gali paveikti mūsų regėjimą bei gebėti to išvengti.

Širdies ir kraujotakos sutrikimai

Apskaičiuota, kad apie 20 proc. žmonių paprastai nežino, kad turi hipertenziją – padidėjusį kraujospūdį ir apie šį sutrikimą išsiaiškina būtent apsilankymo pas akių gydytoją metu. Jei hipertenzija nėra pastebima ir gydoma, ji gali paveikti nedideles kraujagysles tinklainėje, kas lemia regos sutrikimus.

Dėl aukšto kraujospūdžio atsiradę tinklainės pakitimai, nors yra labai pavojingi mūsų regėjimui, paprastai nerodo jokių aiškių simptomų, tad yra sunkiai pastebimi. Būtent dėl šios priežasties yra būtina periodiškai, bent kartą per metus, tikrintis regą pas akių gydytoją, mat tuomet galimybių laiku pastebėti šią ligą atsiranda kur kas daugiau. Padidėjęs kraujospūdis yra nesunkiai reguliuojamas medikamentais, tačiau norint išvengti negerų padarinių mūsų regai ir visam organizmui, būtina jį pastebėti ir imtis gydymo priemonių.

Diabetas

Pirmo ir antro tipo diabetikai taip pat turi didelę riziką susirgti akių ligomis. Be to, ši rizika didėja didėjant metams, kai sergama diabetu. Aukštas cukraus lygis kraujyje gali lemti tinklainės kraujagyslių pasikeitimą, kuris retais atvejais gali būti ir aklumo priežastimi, kaip diabetinės retinopatijos komplikacijų pasėkmė. Glaukomą ir kataraktą taip pat kur kas dažniau patiria tie, kas serga diabetu.

Svarbu kuo anksčiau atpažinti diabetą, o jį turint – atkreipti dėmesį į regos sutrikimus ir kreiptis į medikus, siekiant užtikrinti, kad akių sveikatos sutrikimai neprogresuotų.

Atnaujinta: 2018-11-25 00:11:23

Grįžti į naujienas