kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2016-05-11

Google užpatentavo į akis įšvirkščiamus išmaniuosius lęšius

 

Google akiniai galbūt buvo per daug gremėzdiški, kad būtų sėkmingi, tačiau paieškos gigantas vis vien ras būdą, kaip patekti į jūsų akių obuolius. Pagal naujausią patento paraišką, Google sugalvojo būdą, kaip įšvirkšti išmaniuosius lęšius tiesiai į jūsų akių obuolius.

Pasak patento paraiškos, išmanusis lęšis yra skirtas pakeisti tikrą jūsų akies lęšiuką, ir yra įšvirkščiamas į senojo lęšiuko kapsulę. Nors intraokulinis lęšis daugiausia yra skirtas prasto regėjimo korekcijai, tai yra daug daugiau nei tiesiog paprasti kontaktiniai lęšiai ar alternatyva operacijai. Pasak Forbes, išmaniajame lęšyje yra ne tik elektroninis objektyvas, bet ir  atminties saugykla, jutikliai, baterija ir radijo komponentai, skirti komunikuoti su atskiru, išoriniu prietaisu, turinčiu tam tikrą papildomą apdorojimo galią. Vidinė baterija, kuri, akivaizdu, bus jūsų akies obuolyje, pasikraus energijos iš taip patente vadinamos “energijos derliaus antenos”.

Google dėmesys žmogaus akių obuoliams prasidėjo 2014 metais, kai kompanija pateikė patentą išmaniesiems kontaktiniams lęšiams, kurie turėjo mažytę bevielę mikroschemą ir galimybę stebėti nešiotojo gliukozės lygį. Idėjos įgyvendinimas priartėjo prie realybės, kai Google pradėjo bendradarbiauti su sveikatos priežiūros bendrove Novartis ir kartu plėtoti technologiją. Kalbant apie konkurenciją, Sony taip pat įšoko į traukinį, užpatentuodami išmaniuosius kontaktinius lęšius su integruota kamera, priartinimo galimybe ir diafragmos kontrole.

Šaltinis: Engadget

Grįžti į naujienas