kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-12-16

Galvos skausmai gali informuoti apie akių ligas

Retai galvos skausmą susiejame su regėjimu – dažniau manome, kad tai dėl pervargimo, kitų bendrinių organizmo negalavimų ar dar kokių nors pašalinių priežasčių. Vis dėlto svarbu žinoti, kad yra daugybė su akimis susijusių sveikatos sutrikimų, kurie gali lemti galvos skausmus ir kad pastarieji gali informuoti apie akių ligas.

Padidėjusi įtampa akyje

Galvos skausmas gali reikšti, kad sutrikęs jūsų akies veikimo mechanizmas, kuriame akies ragena ir lęšis dirba išvien, kad akies gale esančioje tinklainėje būtų sufokusuojamas matomas vaizdas. Vis dėlto šis mechanizmas suveikia ne visada ir akiai tenka stipriau akomoduoti. Taip gali nutikti dėl įgimtų akių pakitimų ar amžiaus.

Vis dėlto itin svarbu žinoti, kad akyje įtampa, lemianti galvos skausmus ir kitas ligas, gali padidėti ir tais atvejais, kai akinius ar lęšius nešiojantys žmonės periodiškai nesitikrina regėjimo ir nepritaiko reikiamo stiprumo akinių. Mūsų regėjimas bėgant laikui gali silpnėti, jei nesitikrinate jo bent kartą per metus, gali būti, kad jūsų turimi akiniai ar lęšiai yra per silpni regai ir dėl to kas kartą žiūrint akis reikia kur kas labiau įtempti. Tai kenkia jūsų akių sveikatai ir gali vesti prie rimtesnių problemų.

Galvos skausmas – vienas glaukomos simptomų

Galvos skausmai taip pat gali signalizuoti apie glaukomos grėsmę. Glaukoma yra susirgimas, kuriam būdingas spaudimo padidėjimas akyje, lemiantis lėtą regos nykimą. Glaukoma yra labai klastinga liga, neturinti beveik jokių išskirtinių simptomų, tačiau būtent galvos skausmas gali informuoti apie šios ligos grėsmę. Vos kilus įtarimui dėl šios ligos, ypatingai svarbu apsilankyti pas gydytoją, kuris pamatavęs akies spaudimą, neskausmingai nustatys, ar patiriami galvos skausmai susiję su akių liga. Kuo anksčiau glaukoma yra nustatoma, tuo didesnė tikimybė ją išgydyti.

Akiu-klinika-lirema-galvos-skausmas-ir-akys-2

Vaikų galvos skausmas – realus ir susijęs su regėjimu

Dar formuojantis organizmui, vaikai dažnai skundžiasi chroniškais galvos skausmais. Tai gali būti ženklu ligos, kuri lemia negalėjimą fokusuoti vaizdą abejomis akimis, valdyti abi akis vienodai ir gali išsivystyti į žvairumą. Tokiose situacijose vaikui sunku susikaupti, jam nepavyksta išmokti skaityti, nes dėl akių sutrikimo negali tinkamai matyti teksto. Paprastai tėvai išsigąsta, kad tokie simptomai – galvos skausmai, sunkumai skaitant ir ryškiai matant – tai rimtesnės ligos sindromas. Reikiamu metu imantis veiksmų galima greitai ir paprastai išgydyti šį sutrikimą, tačiau itin svarbu laiku reaguoti ir kreiptis į gydytojus.

Grįžti į naujienas