kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2016-04-29

Apie ką praneša pageltusios akys?

Visiems žinomas faktas, kad vien pažiūrėjus į akis galime nuspėti apie žmogaus sveikatą, yra visiškai teisingas. Akys atspindi daugybę mūsų sveikatos sutrikimų ir į akių pokyčius kreipti dėmesį yra būtina. Vienas dalykų, atskleidžiančių sveikatos sutrikimus, yra pageltęs akių baltymas: jis informuoja apie bėdas, susijusias su tulžies pūslės, kasos ir kepenų veikla.

Kasos uždegimas

Pageltęs akių baltymas – tai vienas ūminio pankreatito arba kitaip – kasos uždegimo – simptomų. Dėl šios ligos gelsta ne tik akys, bet ir žmogaus oda. Kasa žmogaus organizme kuria fermentus, kurie padeda virškinti maistą, skaido baltymus, riebalus bei angliavandenius. Susirgus kasos uždegimu žūsta ląstelės, o agresyvūs kasos fermentai pradeda ardyti, “virškinti” pačią kasą, sukeldami viso organizmo pažeidimus.

Tulžies pūslės akmenligė

Apie šią ligą taip pat gali įspėti pageltusios akys. Dėl ligos tulžies pūslėje ir kepenų bei tulžies latakuose iš tulžies ingridientų susidaro akmenys, kurie gali nesukelti jokių akivaizdžių simptomų, pasireikšti skausmo priepuoliais arba pageltusiais akių baltymais.  Tulžies pūslės akmenų formavimosi rizika didėja dėl amžiaus, dažniau šia liga serga vaisingo amžiaus moterys, nėščiosios, ją lemti gali medžiagų apykaitos sutrikimas, prasta mityba.

Sutrikusi kepenų veikla

Dar vienas susirgimas, apie kurį praneša pageltusios akys – sutrikusi kepenų veikla. Dažniausiai ji sutrinka dėl per dažno alkoholio vartojimo. Vis dėlto kepenų negalavimus gali sukelti ir genetika.

Svarbu nuolat stebėti savo akis ir pamačius neįprastus pakitimus, nors truputį pageltusius akių baltymus, būtina kreiptis į medikus, nes ši būsena visada praneša apie organizmo negalavimus.

Grįžti į naujienas