kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2016-01-25

Akiniai darbui kompiuteriu – sprendimas tiems, kurie kenčia nuo ilgo darbo prieš ekraną

Šiandien, technologijų amžiuje, dažname biure kiekvieno darbuotojo pagrindine darbo priemone yra kompiuteris ar planšetė. Ką jau kalbėti apie tai, kad ir laisvą laiką dažnai leidžiame prie ekranų, tai – šiandienos priklausomybė, būtinybė ir, deja, iššūkis akims. Dažnai po darbo dienos prie kompiuterio jaučiame sudirgimą bei sausumą akyse ir tai yra trumpalaikis akių sveikatos sutrikimas, su kuriuo kovoti būtina. Viena tokių priemonių – kompiuterio akiniai.

Pagrindiniai akių regos sutrikimo dėl žiūrėjimo į kompiuterį simptomai yra šie: besiliejantis vaizdas, akių paraudimas, nugaros ar kaklo skausmas, sausos akys, besidubliuojantis vaizdas ar svaigulys. Jei patiriate šiuos simptomus, kompiuterio akiniai gali tapti vienu sprendimų.

Kas yra kompiuterio akiniai?

Dauguma mūsų akinius nešiojame siekdami koreguoti ir gerinti savo regėjimą dėl įvairių akių sveikatos sutrikimų. Bet ne visi akiniai yra skirti būtent tam. Kompiuterio akiniai kitaip nei įprasti yra sukurti specialiai tam, kad mažintų akių įtampą, susijusią su žiūrėjimu į ekranus.

Vidutiniškai žmogus per dieną prie kompiuterio praleidžia aštuonias valandas. Tokios ilgos darbo valandos didina riziką susirgti rimtesnėmis akių ligomis ir, deja, bet dauguma mano, kad akių nuovargis po darbo dienos yra normalus ir dėl to neįmanoma nieko padaryti. Tai visiška netiesa – tai pakeisti įmanoma ir būtina.

Kompiuterio akinių stiklai apsaugo mūsų akis nuo šviesos, sklindančios iš ekrano. Be to, kompiuterio akiniai taip pat šiek tiek tamsina spalvas, kas padeda išryškinti ekrano vaizduose esančius kontrastus nekeičiant kompiuterio nustatymų taip, kad jie dar labiau kenktų akims.

Ar kompiuterio akiniai tinkami visiems?

Tiesa, kompiuterio akiniai nėra reikalingi ir tinkami visiems. Jei jūs nepatiriate minėtų simptomų ir ilgas žiūrėjimas į ekraną nesukelia blogos savijautos, kompiuterio akiniai jums nėra būtini. Tokius akinius išsirinkti jums gali padėti jūsų akių gydytojas.

Grįžti į naujienas