kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-12-30

8 mitai apie regėjimą, kurių galbūt nežinojote

Būdami vaikais dažnai girdėdavome – tamsoje, nežvairuok, nes liksi žvairas, nesėdėk per arti televizoriaus ir daugybę kitų draudimų, kurių nesilaikant galime „susigadinti“ regėjimą. Tačiau ar tikrai visi šie dalykai yra teisingi ir kenkia mūsų akims? Pateikiame dešimt mitų apie regėjimą, kurie nėra teisingi ir nedaro milžiniškos žalos mūsų akims.

Lirema-mitai-apie-akis-3

1. Nežvairuokite, nes liksite žvairi. Šiame pasakyme nėra nė kruopelės tiesos, nes specialiai kryžiuodami akis tik padarome tai, ką natūraliai daro mūsų akys, kai žiūrime į arti esančius objektus ir grėsmės likti žvairiems dėl tokio žiūrėjimo tikrai nėra.

2. Žvairumas – amžinas. Tai visiškai neteisingas mitas. Žvairu žmogus gali likti amžiams tik tuo atveju, jei nebus imamasi jokių priemonių. Medicina siūlo ne tik žvairumą koreguojančias operacijas, bet ir dengimą bei specialius akinius, padedančius spręsti šią problemą.

3. Sėdėjimas per arti televizoriaus sugadins jūsų akis. Atrodo, šis faktas – gryniausia tiesa. Tačiau iki šiol jokie moksliniai tyrimai neįrodė, kad mažas atstumas tarp televizoriaus ir žiūrinčiojo labiau kenkia regėjimui nei didelis. Vaikai paprastai žiūri televizorių sėdėdami arti, nes taip lengviau sufokusuoti vaizdą. Vis dėlto jei dažnai pastebite savo atžalą “prilipusį” prie ekrano, sunerimti vertėtų dėl galimos jau esančios trumparegystės.

Akiu-klinika-Lirema-mitai-apie-akis-1

4. Skaitymas tamsoje kenkia regėjimui. Kad ir kaip bebūtų keista, šis faktas taip pat nėra visai teisingas. Tiesa, skaityti tamsoje nėra gerai, tačiau tiesioginės žalos regėjimui tai nedaro. Kas gali nutikti skaitant tamsoje, tai akių nuovargis, lemiantis galvos skausmus ir įtampą akyse. Tačiau būnant tamsoje, skaitant daug bei turint tam tikrą genetinį polinkį, toks skaitymas gali įtakoti trumparegystės vystymuisi.

5. Akiniai gali sugadinti jūsų regėjimą. Kažkodėl yra manoma, kad akinių nešiojimas kenkia regėjimui ir palaipsniui jį blogina. Tai yra visiška netiesa – akiniai ar lęšiai tik padeda sufokusuoti vaizdą, tačiau regėjimo tikrai neblogina.

6. Akių daktarą reikia aplankyti tik tada, kai susiduriama su akių sveikatos sutrikimais. Akis tikrintis būtina ne ką rečiau nei dantis – nebūtina laukti pirmųjų akių ligų simptomų. Periodiškai tikrindamiesi regėjimą galite laiku pastebėti dar tik prasidedančią buklę ir spėti ją koreguoti, išgydyti.

Lirema-mitai-apie-akis-4

7. Morkos – vienintelis regėjimą gerinantis maistas. Morkos tikrai yra sveikatos jūsų akims šaltinis, tačiau taip yra dėl to, kad jose yra daug provitamino A (beta karotino). Šios medžiagos galima rasti daugybėje kitų produktų, o geriausias būdas prižiūrėti akių sveikatą yra kreipti dėmesį į savo valgiaraštį ir maitintis visapusiškai sveikai. Tačiau jei labai mėgstate morkų sultis, tam, kad įsisavintų vitaminas A patartina vartoti su šiek tiek aliejaus.

8. „Jūsų amžiuje jau nieko negalima padaryti norint pagerinti regėjimą“. Regėjimą gerinti galima – pradedant subalansuota mityba baigiant akių korekcijos operacijomis. Nėra amžiaus, kurį pasiekus reikėtų pamiršti galimybes gerinti akių sveikatą, tačiau kai kada galimybės yra ribotos.

Grįžti į naujienas