kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-04-14

5 mitai apie lazerinę akių korekciją

Lazerinės akių operacijos metu specialaus šviesos spindulio pagalba koreguojama refrakcijos yda – pakeičiami ragenos gaubtumas ir laužiamoji geba taip pašalinant regėjimo sutrikimus. Lazeris nugarina reikalingą ragenos sluoksnį, nesukeldamas jokio terminio efekto (t.y. nudegimo). Taip chirurgai pasiekia aukštesnį operacijos tikslumo laipsnį. Tačiau apie lazerines akių operacijas (arba kitaip refrakcinę chirurgiją) sklando ne vienas mitas. Kai kurie šių mitų galbūt turėjo grūdą teisybės praeityje, tačiau daugelis anksčiau egzistavusių problemų šiandien jau išspręstos. Kiti mitai yra tiesiog mitai ir ne daugiau.

Lazerinė regos korekcija yra labai skausminga

Vienas iš labiausiai paplitusių mitų apie lazerines akių operacijas skelbia, kad jos yra skausmingos. Tiesą sakant, šios operacijos yra praktiškai beskausmės. Prieš procedūrą akys nuskausminamos anestetiniais akių lašais. Abiejų akių operacija trunka apie 15–20 minučių. Procedūros metu pacientai gali patirti lengvą diskomforto pojūtį. Visi kiti nemalonūs pojūčiai paprastai susiję su stresu ir nerimu, patiriamais dėl paciento dalyvavimo operacijoje.

Akiu-klinika-Lirema-mitai-apie-akiu-korekcija

Po regėjimo korekcijos lazeriu galima apakti

Komplikacijos po lazerinės regos korekcijos yra itin retos. Kol kas neaprašytas nė vienas aklumo atvejis, kurį būtų sukėlusi lazerinė regos korekcija. Dažniausiai pasitaikantis ir paprastai laikinas šalutinis šios procedūros poveikis yra akių išsausėjimas. Pojūtį lengva pašalinti į pagalbą pasitelkus receptinius akių lašus.

Pacientai patiria ilgalaikį pooperacinį diskomfortą

Ne vienas pacientas baiminasi, kad po operacijos reikalinga ilga reabilitacija. Tai netiesa. Žinoma, pirmosiomis dienomis po operacijos reikia vengti dūmų ar rūko, nes galite jausti lengvą diskomfortą. Taip pat bent keturias-šešias savaites reikėtų vengti maudymosi ir nardymo vandens telkiniuose. Savaitę ar dvi stenkitės netrinti akių. Tačiau pacientai prie įprasto gyvenimo būdo paprastai grįžta jau po dviejų savaičių. Praėjus mėnesiui po operacijos, galima grįžti prie pilno fizinio krūvio reikalaujančių veiklų. Vis dėlto užsiimti kontaktiniu sportu rekomenduojam tik praėjus dvylikai savaičių.

Lazerinė chirurgija daug kainuoja

Šiuo metu gydytojai atlieka įvairias lazerines akių operacijas ir ne visos jų yra brangios. Individualios operacijos kaina priklausonuo keleto veiksnių: nuo klinikos, nuo medicininio prietaiso tipo ir nuo konkrečios procedūros, kurią jums rekomenduos gydytojas.

Akiu-klinika-Lirema-mitai-apie-akiu-korekcija-2

Lazerinė chirurgija gali pašalinti visus regos sutrikimus

Tiesa, jog sudėtingos šiuolaikinės technologijos gali suteikti pagalbą pacientams, kenčiantiems nuo pagrindinių regos sutrikimų, tačiau jos negali pagydyti absoliučiai visų akių ligų. Lazerinės akių operacijos gali padėti astigmatizmo, trumparegystės ir toliaregystės atveju. Po lazerinės regos korekcijos vyresnio amžiaus pacientams išlieka presbiopija (kitaip – senatvinė toliaregystė). Be to, jei trumparegystė arba toliaregystė yra didelio laipsnio, pacientams lazerinės regos korekcijos taikyti negalima.

Vis dėlto kiekvienas atvejis yra labai individualus – viskas priklauso nuo refrakcinės ydos laipsnio, ragenos storio ir kt. aplinkybių. Jei mąstote apie lazerinę regos korekciją, iš pradžių turėtumėte apsilankyti pas oftalmologą. Gydytojas jums suteiks visą informaciją ir, įvertinęs jūsų būklę, nuspręs, ar galima atlikti lazerinę akių operaciją. Tačiau nepasiduokite mitams.

Toliau kviečiame mūsų tinklaraštyje skaityti apie tai, kodėl reikia saugotis tiesioginių saulės spindulių?

Grįžti į naujienas