kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-12-09

3 patarimai, kaip išsaugoti sveikas akis išmaniųjų įrenginių amžiuje

Ne vienerius metus buvo diskutuojama, ar mobilieji, o dabar ir išmanieji telefonai daro neigiamą poveikį mūsų regėjimui. Medikų bendruomenė visai neseniai priėjo išvados, kad dėl daugėjančių skundų apie išsausėjusias, perštinčias akis bei galvos skausmus kalti būtent išmanieji telefonai.

Vis dėlto šis technologinis produktas yra neatsiejama mūsų kasdienybės ir kultūros dalis, tad medikams belieka tik pateikti rekomendacijas, kaip saugiau naudotis išmaniaisiais įrenginiais, o mums – jomis vadovautis ir kaip įmanoma labiau saugoti savo akių sveikatą. Pateikiame tris akių medikų rekomendacijas, kaip naudojantis išmaniaisiais telefonais saugoti savo regėjimą.

1. Įsigykite programėlę, telefono ekrane padidinančią vaizdą. 2013 metais keli medikai Bostone susivienijo siekdami sukurti programėlę, kuria naudojantis telefone galima padidinti tekstą ir paveikslėlius. Didesnis vaizdas telefono ekrane mažina akių įtampą žiūrint į įrenginio ekraną. Norėdami rasti šią programėlę paieškos sistemoje įveskite raktažodį „SuperVision Magnifier“.

2. Laikykitės sveiko atstumo. Nelaikykite savo telefono per arti veido – stenkitės, kad ekranas būtų mažiausiai 16 centimetrų nuo jūsų akių.

3. Sumažinkite ekrano ryškumą. Nesvarbu, ar naudojate apsauginę ekrano plėvelę, ar ne, pasistenkite kiek galima daugiau sumažinti ekrano švytėjimą, ryškumą, kad esamas vaizdas neakintų ir taip nevargintų jūsų akių.

Akiu-klinika-lirema-saugoti-akis-su-telefonu-2

Grįžti į naujienas