kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2020-11-04

3 efektyvūs pratimai, padedantys užtikrinti sveiką regą

Kasmet akių ligų gydytojai sulaukia vis daugiau regos sutrikimais besiskundžiančių pacientų, o ilgėjant gyvenimo amžiui, daugėja ir lėtinių ligų.

Anot Akių klinikos „Lirema“ optometrininkės Rasos Palevičienės, egzistuoja kelios regos sutrikimus sukeliančios priežastys – refrakcijos ydos ir akių ligos.

„Refrakcijos ydos yra visiems gerai žinomos – trumparegystė, toliaregystė ir astigmatizmas. Šiais regos sutrikimais, ypač trumparegyste, skundžiasi daug jauno amžiaus pacientų“, – teigia optometrininkė.

Antroji grupė sutrikimų – akių ligos, kurios gali būti lėtinės ir tokiomis ligomis yra linkę daugiau sirgti vyresniojo amžiaus žmonės. Plačiausiai žinoma akių liga yra katarakta, gydoma chirurginiu būdu. Taip pat paplitusi ir itin klastinga liga glaukoma, kuriai įtakos vystytis turi regos sutrikimai.

„Mes labai jauname amžiuje pradedame naudotis išmaniaisiais įrenginiais ir žiūrime į ekranus. Vaikai labai mažai būna gryname ore, kas yra ypač svarbu akies augimui ir formavimuisi. Būtent darbas iš arti priešais išmaniuosius įrenginius daro stiprią įtaką akies augimui ir dėl to atsiranda trumparegystė“, – teigia R. Palevičienė.

Norint turėti sveikas akis, reikia jas ir prižiūrėti. Anot R. Palevičienės, svarbu išlaikyti darbo-poilsio režimą bei praleisti kiek įmanoma daugiau laiko gryname ore.

„Tiems, kas dirba priešais ekranus, rekomenduojama kas 20 minučių daryti 20 sekundžių pertrauką, kurios metu reikia stengtis įžiūrėti smulkius objektus tolumoje. Kad būtų atstatyta ašarų plėvelė, 10 kartų užsimerkti – skamba juokingai, bet iš tikrųjų tai yra efektyvu“, – tvirtina optometrininkė.

Apie apsaugą nuo saulės derėtų prisiminti ne tik vasaros metu, bet ištisus metus. Pasak R. Palevičienės, ilgalaikis saulės spindulių poveikis gali sukelti tokias akių ligas, kaip katarakta.
„Akiniai nuo saulės iš tiesų aktualūs ne tik vasaros metu, bet ir žiemą. Sniegas atspindi ultravioletinius spindulius, todėl kokybiški saulės akiniai reikalingi ir šaltuoju metų laiku, ypač lankantis kalnuose, kur ultravioleto kiekis ypač didelis.
Kaip paprastą darbo dieną biure pailsinti savo akis? Optometrininkė dalijasi keliais patarimais, kuriuos turėtų atlikti kiekvienas:

  1. 10 kartų užsimerkite. Suspauskite akių vokus taip stipriai, kad jaustumėte, jog jie tikrai susispaudė.
  2. Pasukite akis aplink savo ašį. Žiūrėkite į viršų tiek, kiek galite, jauskite, kad tempia akies obuolį. Pasukite akis į dešinę, į kairę, įstrižai.
  3. Perkelkite žvilgsnį nuo artimo objekto į tolimą objektą. Žiūrėkite į artimą objektą, pavyzdžiui, piršto ar tušinuko galą, 10 sekundžių. Tuomet perkelkite žvilgsnį į patį tolimiausią objektą, kokį tik galite rasti, žiūrėkite į jį 10 sekundžių ir vėl grįžkite prie artimo objekto. Veiksmą kartokite 10 kartų.

„Reikėtų nepamiršti, kad žmogaus akis nėra pritaikyta žiūrėti iš arti. Akys formavosi tada, kai žmogus medžiojo ir mūsų akių ramybės būsena yra žiūrėti į tolį. Žiūrėjimas iš arti į ekranus akims yra didelis darbas ir įtampa, kuri jauname amžiuje yra ypač kenksminga, nes skatina akies obuolio augimą ir skatina trumparegystės progresavimą“, – apibendrina R. Palevičienė.

Akis profilaktiškai patariama pasitikrinti kasmet. Registruotis į konsultaciją galite čia.

Akių pratimus taip pat rasite ir vaizdo reportaže:

Optometrininkės Rasos Palevičienės patarimai

Grįžti į naujienas