kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-04-18

10 klausimų mūsų gydytojai Linai Socevičienei

Jūs, mūsų pacientas, esate pats svarbiausias žmogus klinikoje. Susipažinkite su viena iš mūsų gydytojų, besirūpinančių, kad jūsų vizitas būtų malonus, o jums suteikta profesionali pagalba – oftalmologe Lina Socevičiene. Jūsų dėmesiui pateikiame jos atsakymus į 10 klausimų apie darbą, profesines įdomybes ir pomėgius.

1. Kiek metų gydote akis?
Akių gydytoja dirbu jau septyniolika metų.

2. Kokį išsilavinimą turite?
Esu baigusi Vilniaus Universiteto medicinos fakultetą ir gydytojo oftalmologo rezidentūrą Vilniaus Universiteto Ligoninės Santariškių klinikose.

3. Kuri akių ligų sritis šiuo metu jums yra įdomiausia, reikalingiausia?
Šiuo metu mane labiausiai domina priekinio akies segmento, t.y. ragenos ligos, katarakta, refrakcijos ydos ir kt.

4. Kodėl privati klinika? Negi tokių pačių paslaugų neteikia valstybinės gydymo įstaigos?
Valstybinės įstaigos siūlo daugelį oftalmologijos paslaugų. Tačiau vis dėlto ne visas paslaugas, kurias galime pasiūlyti mūsų privačioje klinikoje, pacientas gali gauti valstybinėje įstaigoje. Renkantis darbą privačioje įstaigoje, ne mažiau svarbi buvo galimybė dirbti savarankiškai, rinktis.

5. Koks jūsų požiūris į tradicinę ir Rytų mediciną?
Aš esu įrodymais patvirtintos (angl. evidence based) medicinos mokyklos auklėtinė ir šalininkė. Tačiau laikausi nuomonės, jog žmonės turi teisę rinktis, kokia medicina jie turėtų pasikliauti ir kokius gydymo būdus rinktis.

6. Su kokiu rimčiausiu karjeros iššūkiu buvote susidūrusi (sudėtinga operacija, verslo plėtra ir pan.)?
Tikriausiai sudėtingiausias momentas mano karjeroje buvo prieš dvylika metų, kai nusprendžiau palikti universitetinę ligoninę ir pradėjau dirbti privačioje praktikoje, savarankiškai. Tuo metu – prieš dvylika metų – Lietuvoje privačios klinikos dar buvo naujiena.

7. Kaip mėgstate leisti laisvalaikį?
Laisvalaikį leidžiu keliaudama su šeima. Praktikuojame įvairias keliones – artimesnes dviračiu ar automobiliu, tolimesnes – lėktuvu.

8. Kodėl kai kurių žmonių akys būna skirtingų spalvų?
Dvi akys – tai du atskiri organai, o žmogaus kūne idealios simetrijos niekada nebūna. Kartais skirtumai tampa labai akivaizdūs. Štai ir turime žmogų su skirtingų spalvų akimis.

9. Kai pučia šaltas vėjas, akys plūsta ašaromis? Paaiškinkite, kodėl?
Akys yra labai jautrūs organai, kuriuos būtina saugoti. Pučiant šaltam vėjui akys ima ašaroti todėl, kad suaktyvėja akies paviršiaus gynybinė reakcija į nepalankias aplinkos sąlygas.

10. Kas yra miežis ir koks gydymas yra efektyviausias šiuo atveju?
Jei tai tikrai miežis, visuomet padeda sausi, šilti kompresai ir antibiotikų lašai arba tepalas. Vis dėlto geriausia būtų kreiptis į gydytoją. Jis/ji nustatys tikrąją diagnozę ir paskirs tinkamiausią gydymą.

Jei jums prireikė profesionalios akių gydytojo pagalbos, gydytoja oftalmologė Lina Socevičienė, turinti 17 metų darbo praktiką, atsakys į visus jūsų klausimus apie akių priežiūrą ir akių ligų gydymą. Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai visuomet pasiruošę jums pagelbėti.

Grįžti į naujienas