Įkopus į septintąją gyvenimo dešimtį, organizmas paprastai ima rodyti įvairių sveikatos sutrikimų ženklus. Akys – ne išimtis. Tai visiškai normalu, tačiau svarbu suprasti ir žinoti kaip elgtis bei ką daryti, kad suprastėjęs regėjimas sulaukus šešiasdešimties negadintų gyvenimo kokybės.
Būtina periodiškai tikrintis akis
Visų pirma, ypatingai svarbu nenustoti lankytis pas akių gydytoją ir periodiškai, bent kartą per metus atlikti akių tyrimus. Sulaukus šešiasdešimties padidėja tokių ligų kaip katarakta ar glaukoma rizika, tačiau laiku jas pastebėjus galima išvengti bet kokių neigiamų pasekmių.
Simptomai, dėl kurių reikia apsilankyti pas gydytoją
Taip pat vertėtų žinoti regėjimo simptomus, kurie būdingi šešiasdešimtmečiams, ir kuriuos pastebėjus būtina kuo skubiau apsilankyti pas okulistą:
- Išplaukęs vaizdas ar dėmelės vaizde;
- Staigus akių skausmas, lydimas paraudimo, pykinimo ar vėmimo;
- Laipsniškas regėjimo netekimas;
- Neryškus, blankus vaizdas, šviesių spalvų nematymas.
Darosi nesaugu vairuoti sutemus
Itin svarbu suprasti, kad sulaukus 60 metų darosi vis sudėtingiau vairuoti sutemus – tai lemia natūralūs, dėl amžiaus atsirandantys regėjimo pokyčiai. Tad itin rekomenduojama susiplanuoti savo laiką taip, kad netektų vairuoti jau saulei nusileidus.
Pritaikykite savo namus mažiau aštriam regėjimui
Šešiasdešimtmetės akys turi kitokius poreikius namie nei dvidešimtmetės, tad itin svarbu pritaikyti savo namus kiek mažiau aštriam regėjimui ir taip palengvinti savo kasdienybę bei apsaugoti sveikatą. Jei sudėtinga įskaityti ant buitinės technikos esančius užrašus, paprašykite artimųjų, kad padarytų ir pritvirtintų didesniu šriftu parašytas etiketes prie skalbyklės ar dujinės viryklės rankenėlių – taip bus kur kas paprasčiau. Taip pat pasirūpinkite, kad po kojomis nebūtų jokių daiktų, už kurių galite netyčia užkliūti – užsilenkusio kilimo krašto, nepatogiai pastatyto baldo.
Būkite sveiki ir mankštinkite akis
Nepaisant to, kad regėjimu ir bendra organizmo sveikata rūpintis būtina visą gyvenimą, sulaukus šešiasdešimties tai tampa dar svarbiau. Atidžiai rinkitės ir derinkite maistą, būtinai vartokite tai, kas stiprina regėjimą, kasdien nepamirškite daryti įvairius regėjimo pratimus. O svarbiausia – pažinokite savo regėjimą, būkite atidūs regos pokyčiams ir greitai į juos reaguokite. Tokiu atveju išvengsite bet kokių rimtų regėjimo sutrikimų ir galėsite mėgautis ryškiu vaizdu.