Jei jūsų netenkina kosmetinė vokų išvaizda – vokai yra apdribę, ant jų atsiranda įvairaus pobūdžio išaugų (pavyzdžiui, karpučių, pakilusių gelsvų darinių – ksanteliazmų ir pan.), padės vokų plastinė operacija. Vokų padėties pakitimai (išvirtimas į išorę, įvirtimas) matomi ne tik kaip kosmetinis defektas, bet ir sukelia nemalonius jutimus: akių ašarojimą, šviesos baimę, dažnus uždegimus. To taip pat galima išvengti atlikus vokų plastinę operaciją. Ši operacija ne tik nutrins nuovargio žymes veide, bet ir sumažins metų naštą – atrodysite akivaizdžiai jaunesnis.
Priešoperacinės apžiūros metu chirurgas įvertins jūsų vokų būklę, aptars pageidaujamus pooperacinius rezultatus, numatys tam pasiekti reikalingus operacijos būdus. Kadangi vokų oda yra ploniausia viso mūsų kūno oda, o kraujagyslių tinklas čia – pats tankiausias, reikalingas tikslus kraujo krešėjimo tyrimas.
Operuojama taikant vietinę nejautrą, suleidžiant anestetikų į operuojamus audinius. Pjūviai daromi kaip įmanoma mažesni, raukšlių ar natūralių klosčių srityje. Naudojami besirezorbuojantys siūlai, todėl po operacijos jų nebūtina šalinti.
Odos pooperacinės žaizdos visiškai sugyja per 1–1,5 savaites. Ankstyvuoju gijimo periodu vokai gali būti paburkę, pasitaiko poodinių kraujosruvų. Galimos šių operacijų komplikacijos – nepakankamas ar per didelis operacijos efektas.
Pašalintas voko darinys atiduodamas histologiniam ištyrimui.