Dažniausiai į akis patenka smėlio ar dulkių kruopelių, blakstienų bei smulkių vabzdžių. Šiuos svetimkūnius paprastai nesunku pašalinti. Tačiau nebandykite išimti svetimkūnio, esančio ant rainelės ar vyzdžio arba įsmigusio į akį. Uždenkite akį steriliu tvarsčiu ir gabenkite nukentėjusįjį į ligoninę.
Į akį patekęs nors ir nedidelis krislas sukelia intensyvius skundus: akį skauda, ji ašaroja, merkiasi, bijo šviesos. Tokiu atveju nedelsiant reikia kreiptis į akių gydytoją. Ilgiau pabuvęs svetimkūnis dažniausiai sukelia akies uždegimą, todėl reikia ilgo ir brangaus gydymo. Tai gali turėti pasekmių regėjimui.
Apžiūros metu akis nujautrinama anestetikų lašais, nustatomas svetimkūnio pobūdis, jo prisitvirtinimo vieta, patekimo gylis. Dažniausiai akies krislą galima pašalinti čia pat, apžiūros metu. Jei įtariamas gilesnių terpių pažeidimas, krislas šalinamas operacinėje.
Sėkmingai pašalinus svetimkūnį, ragenoje ar junginėje jo vietoje neretai lieka žaizdelė. Lašinant gydytojo nurodytus lašus, ji sugyja per 2–3 dienas.