kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2024-08-21

Mikrochirurgė apie regos korekciją lazeriu: pamirškite skaitymo akinius

Turintys nusiskundimų rega be akinių ar kontaktinių lęšių regėjimo korekciją lazeriu svarsto kaip trečiąją alternatyvą. Technologijoms žengiant į priekį, rinkoje randantis įvairiems regos korekcijos lazeriu metodams, procedūrai tinkami vis daugiau pacientų, tačiau iki šiol retas kuris, vyresnis nei 45–erių metų, galėjo atlikti šią procedūrą, nes ji buvo netikslinga.

Anot akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Linos Krėpštės, įprastai Lietuvoje regos korekcija lazeriu buvo atliekama nuo 18–os iki 45–erių metų, nes neapsaugojo nuo amžinės toliaregystės (presbiopijos) proceso, kai prireikia skaitymo akinių.

„Dėl akies lęšyje vykstančių amžinių fiziologinių pokyčių, apie 40–45–uosius gyvenimo metus, lęšis pamažu praranda savo elastingumą. Žmogui tampa sunku naudotis kompiuteriu, mobiliuoju telefonu, siūti ir pan., t.y. atlikti artimo nuotolio darbus prireikia skaitymo akinių, vystosi amžinė toliaregystė“, – teigia L. Krėpštė.

Platesnės galimybės

Presbiopijos regos korekcija PRESBYOND® metodu lyderiaujančios lazerių gamintojų „Carl Zeiss“ kompanijos pasauliui buvo pristatyta dar 2009 m., o dabar pacientai, ypač Skandinavijos šalyse, ją pamėgę dėl komforto.

„Tai labai greita ir efektyvi procedūra, kai pacientui nuo 45–erių metų koreguojant trumparegystę, toliaregystę ar astigmatizmą, atsiranda galimybė visiškai atsisakyti skaitymo akinių ar sumažinti jų poreikį“, – patirtimi dalijasi L. Krėpštė.

Anot mikrochirurgės, presbiopijos korekcija atliekama Lietuvos rinkoje gerai žinomu FEMTO būdu, tik specialiu lazeriu, veikiančiu PRESBYOND® programa, ištęsto židinio nuotolio principu viena akis koreguojama į tolį ir vidutiniu nuotoliu, kita – vidutiniu nuotoliu ir iš arti taip suderinant gerą matymą skirtingais atstumais.

„Gero matymo pacientui galima tikėtis po kelių dienų, o daugelis gali džiaugtis gyvenimu be akinių jau tą pačią dieną. Dar vienas šios regos korekcijos pranašumas – pacientui nereikia imti ilgų atostogų, kad akys sugytų“, – tvirtina gydytoja.

L. Krėpštės teigimu, tokia regos korekcija irgi turi apribojimų ir prioritetas yra paciento saugumui bei akių sveikatai.

„Sprendžiant, ar pacientas yra tinkamas tokiai regos korekcijai, pirmiausia yra atliekami nuodugnūs akių tyrimai, leidžiantys spręsti, kokio rezultato galima tikėtis. Taip pat aptariamas paciento gyvenimo būdas, veiklos, lūkesčiai“, – vardija gydytoja.

Rezultatas per 15 min.

Pacientui susipažinus su procedūros nauda, galimais rezultatais konsultacijos metu, atvykus į kliniką operacijos dieną procesas niekuo nesiskiria nuo standartinės regos korekcijos lazeriu – į akis lašinami nejautrą sukeliantys akių lašai, aptariami pooperaciniai pojūčiai.

„Procedūros metu, nors galimi nemalonūs pojūčiai, pacientas skausmo nejaučia. Amžinės toliaregystės korekcija trunka apie 15–a minučių abiems akims, o visas vizitas bendrai klinikoje – apie valandą, tad nerimauti nėra ko“, – drąsina L. Krėpštė.

Šių laikų technologijos leidžia procedūrą atlikti itin tiksliai ir greitai, užtikrinant visapusį procedūros saugumą.

Anot gydytojos, dažnu atveju į presbiopijos korekcijos lazeriu procedūrą atvykę pacientai yra darbingo amžiaus, veiklūs žmonės, pavargęs nuo nuolatinio skaitymo akinių keliamo diskomforto.

„Aktyvų gyvenimą būdą gyvenantys, skaitantys, vairuojantys, viskuo besidomintys vyresni nei 45–erių metų pacientai yra labiausiai motyvuoti atlikti regos korekciją lazeriu. Džiaugiamės, kad nuo šiol galima ir šiai grupei pasiūlyti sprendimą bei jų gyvenimui suteikti daugiau komforto“, – apibendrina gydytoja.

Daugiau informacijos apie amžinės toliaregystės korekciją rasite čia.

Grįžti į naujienas