kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-05-14

Kas geriau – akiniai ar kontaktiniai lęšiai?

Beveik kas antras žmogus turi regos sutrikimų. Tai gali būti trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas ir kt. Labiausiai paplitęs būdas regėjimo sutrikimams pašalinti yra akiniai. Šiandien galima įsigyti beveik bet kokius individualiems poreikiams pritaikytus akinius, tinkančius bet kuriai progai. Akiniai ne tik koreguoja regėjimą, bet taip pat padeda apsaugoti akis nuo purvo, dulkių ir vabzdžių. Tačiau stiprių dioptrijų akiniai būna stori ir sunkūs. Be to, staiga pasikeitus temperatūrai, akinių lęšiai ima rasoti. Kita neigiama akinių ypatybė yra vaizdų iškraipymas. Taigi, sportuoti – profesionaliai ar malonumo vardan – yra nepatogu, kadangi vaizdai iškraipomi, o be to, dėvint akinius privalu būti atsargiems.

Maži kontaktiniai lęšiai yra gera alternatyva akiniams. Pasitelkus šiuolaikinius kontaktinius lęšius galima pakoreguoti daugelį regėjimo sutrikimų. Kontaktiniai lęšiai beveik neiškreipia vaizdo. Periferinis matymas taip pat neblokuojamas dėl riboto (akinių) lęšio dydžio ar akinių rėmo – priešingai nei akinių atveju. Kita vertus, norint įsidėti kontaktinius lęšius reikia išsiugdyti specifinius įgūdžius. Jei lęšiai nešiojami per ilgai, gali sutrikti deguonies tiekimas į akį, o tai jas vargina bei sukelia sausų akių sindromą. Kontaktinius lęšius būtina kruopščiai prižiūrėti – prasta priežiūra gali įtakoti infekcijų atsiradimą. Lęšius privaloma periodiškai keisti (dažnumas priklauso nuo rūšies), nes jie nusinešioja. Akinių eksploatavimo laikas yra kur kas ilgesnis, nebent jūsų regėjimas sparčiai prastėtų. Vis dėlto pora akinių kainuoja gerokai brangiau nei keletas porų kontaktinių lęšių. Nors tiek akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai padeda ištaisyti kai kuriuos regėjimo sutrikimus, vis dėlto jie tarsi tvarsčiai ar ramentai, suteikiantys laikiną pagalbą, kuri problemos priežasčių, deja, nepašalina, o kai kuriais atvejais net ir netinkama (pvz.: kareiviams).

Akiu-klinika-Lirema-kontaktiniai-lesiai

Regėjimo korekcija lazeriu (arba refrakcinė chirurgija) yra puiki alternatyva tiek akiniams, tiek kontaktiniams lęšiams. Ši procedūra taikoma esant trumparegystei, toliaregystei ir astigmatizmui. Refrakcinės operacijos metu ragenos forma pakeičiama taip, kad šviesa spinduliai akyse fokusuotųsi ten, kur reikia – tinklainėje. Lazeriu įpjaunama ragena suformuojant savotišką „atvartą“. Tada lazeriu pašalinamas reikiamas audinys ir ištaisomas regos sutrikimas. Procedūrai pasibaigus „atvartas“ grąžinamas atgal į vietą. Operacija trunka vos 15 min. Pacientai aštriu regėjimu gali mėgautis beveik iškart po procedūros. Daugiau jokių sunkių, nepatogių rėmų, iškreiptų vaizdų, sausų akių sindromo, papildomų išlaidų ar infekcijų grėsmės.

Regėjimo korekcija lazeriu yra idealus pasirinkimas daugelio sričių profesionalams, norintiems pašalinti regėjimo sutrikimus: sportininkams, šokėjams, atlikėjams, jūreiviams, kariams ir t.t. O be to, regėjimo korekciją palyginus su akiniais ar kontaktiniais lęšiais ilgalaikėje perspektyvoje, ji pasirodo kur kas ekonomiškesnė – dvi-trys kokybiškų akinių poros gali kainuoti beveik tiek pat, kiek ir operacija.

Norint pakoreguoti regėjimą refrakcinės chirurgijos metodu svarbiausia pasikonsultuoti su gydytojais – lazerinės chirurgijos procedūros tinkamos ne visiems. Tik gydytojas gali nuspręsti, koks regos koregavimo metodas tinkamiausias kiekvienu individualiu atveju.

Grįžti į naujienas