Kiekviena mūsų kūno dalis turi savo funkciją: akivaizdu, kad burna yra tam, kad galėtume maitintis ir kvėpuoti, akys – matyti, kojos – judėti. Vis dėlto yra tokių kūno dalių, kurių funkcijas suprasti ne visada paprasta. Antakiai – viena jų, mat kartais gali atrodyti, kad jie nėra atsakingi už nieką mūsų organizme. Tai – visiška netiesa, antakiai taip pat turi savo atsakingą „darbą”!
Antakiai padeda apsaugoti akis
Būtent antakiai apsaugo mūsų akis nuo kakta varvančio prakaito, lietaus, sniego, purvo ar dulkių. Jie veikia kaip filtras, kuris neleidžia į akis patekti drėgmei bei nešvarumams. Antakių forma, atitinkanti viršutinę akių liniją, taip pat tokia yra ne šiaip sau: “dirbdami” kartu su blakstienomis jie apsaugo regėjimą geriausiu įmanomu būdu. Akių apsauga yra svarbiausia antakių atliekama funkcija, tačiau ne vienintelė.
Antakiai labai svarbūs veido atpažinimui
Ar galite įsivaizduoti save be antakių? Kaip manote, ar draugai ir artimieji jus lengvai atpažintų, jei neliktų šių plaukelių virš jūsų akių? Mokslininkų tyrimų rezultatai, publikuoti „Regos žurnale” („Journal of Vision”) 2013 m. liepos mėnesį, atskleidė, kad yra didelė tikimybė, kad iš pirmo žvilgsnio būdamas be antakių nebūtumėte atpažįstamas žmonių.
Kad ir kaip sunku patikėti, bet būtent antakiai yra viena veido dalių, kuri padeda mūsų smegenims atpažinti žmones. Tęsdami anksčiau minėtą tyrimą, mokslininkai iš Kalifornijos universiteto tyrinėjo, kaip skirtingos veido dalys, tokios kaip akys bei antakiai, lemia mūsų gebėjimą atpažinti veidus. Mokslininkai tyrimo dalyviams vieną po kitos rodė dviejų veidų nuotraukas ir prašė pasakyti, ar taip tas pats žmogus. Skaitmeniniu būdu iš vienos nuotraukos panaikinus antakius dauguma žmonių sakė, kad nuotraukose, kuriose buvo tas pats žmogus, yra du skirtingi asmenys. Tai įrodė antakių vaidmens atpažįstant žmonių veidus svarbą.
Antakiai padeda komunikuoti
Dar viena itin svarbi antakių funkcija – veido išraiškos ir neverbalinė komunikacija. Juk būtent iš antakių pozicijos dažnai sprendžiame – laimingas, piktas, liūdnas ir išsigandęs žmogus yra. Jei neturėtume antakių, gebėjimas komunikuoti neverbališkai labai susilpnėtų – daugybės emocijų ir jausmų negalėtume reikšti veidu.