Dauguma alergijų pasireiškia ne tik čiauduliu, bet ir akių niežėjimu, paraudimu, padidėjusiu vandeningumu. Labiausiai vasarą nuo to kenčia turintys alergiją žiedadulkėms, vadinamąją šienligę. Pavasaris bei vasara nuo šios alergijoms kenčiantiems žmonėms dažnai būna sudėtingas laikotarpis – nuolat jaučiamas diskomfortas akyse neleidžia tinkamai mėgautis šiltojo sezono suteikiamais malonumais. Tad ką daryti ir kaip tvarkytis su šia problema, kad žydėjimas keltų tik geras emocijas?
- Venkite dirgiklių. Žinoma, tai padaryti ne taip paprasta, kai viskas lauke žydi. Tačiau atlikę alergijos tyrimus galite sužinoti, kokiems augalams esate alergiškas labiausiai ir jų žydėjimo metu nelaikyti atidarytų langų ir stengtis kuo daugiau laiko praleisti namie ar į lauką išeiti tik vakarop, kai žiedadulkių intensyvumas nėra toks didelis.
- Dažnai tvarkykitės namus. Žiedadulkės, patekusios į patalpą, nusėda ant grindų bei baldų. Tad žydėjimo laikotarpiu patartina kuo dažniau plauti grindis, valyti dulkes šlapiai – taip išvengsite akims keliamo diskomforto bent jau namie.
- Nelieskite ir netrinkite akių. Alergenai dažniausiai skatina akių niežėjimą ir nesikasyti darosi sunku, tačiau to daryti griežtai negalima, mat taip tik dar daugiau žiedadulkių patenka į jūsų akis. Stenkitės kuo dažniau plauti rankas.
- Alergijos piko metu venkite makiažo. Kai alergija itin stipriai veikia jūsų akis, venkite akių pieštuko, tušo ir kitų akių makiažo priemonių – leiskite akims pailsėti.
- Vartokite antialerginius vaistus. Šie vaistai sumažina alergijos poveikį visam organizmui ir, žinoma, akims. Pasikonsultuokite su vaistininku ar gydytoju dėl jums tinkamiausių vaistų.
- Plaukite akis ir galvą kuo dažniau. Alergijos metu svarbu kuo dažniau plauti plaukus, mat juose nusėda daugybė žiedadulkių, kurios kelia alergiją. Taip pat svarbu kuo dažniau plauti akis šaltu švariu vandeniu, taip apsaugant jas nuo alergenų.
- Naudokite šaltus kompresus. Šalti kompresai sumažina alergijos poveikį, nuramina akis. Galite naudoti tiesiog šlapią švarų rankšluostį ir palaikyti jį ant akių 10–15 minučių.