kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje

Akių ligos

Apytakiniai pakitimai ir kraujosruvos

    • Protarpinis išverstakumas,  exophthalmus intermittens.

Etiologija. Po traumos varikoziškai išsiplėtusios akiduobės venos, Oslerio liga su daugybinėmis teleangiektazijomis vokuose, junginėje ir odoje.
Simptomai. Ligoniui pabuvus pasilenkus ar labai smarkiai fiziškai įsitempus ir dėl to staigiai prisipildžius episklerinėms ir junginės kraujagyslėms, akis parausta ir iššoka į priekį. Atsitiesus, atsipalaidavus ji grįž­ta  atgal.
Gydyti nėra kaip.

    • Pulsuojantis išverstakumas, exopththalmus pulsans.

Etiologija. Kai pažeidus vidinę miego arteriją susidaro arterioveninė aneurizma akytame sinuse (sinus cavernosus). Priežastis — įvairios traumos, dažniausiai kaukolės pagrindo lūžiai, aterosklerozė, sifilis.
Simptomai. Prasideda staiga, stipriai skauda galvą ir joje nepaken­čiamai ūžia. Po kelių dienų ar savaičių atsiranda išverstakumas. Palpuojant akį per vokus, jaučiama pulsacija. Pridėjus stetoskopą smilkinio sri­tyje girdėti ūžesys. Pirštu užspaudus kakle tos pusės miego arteriją, pulsa­cija ir ūžesys išnyksta. Vokų, junginės, tinklainės venos išsiplėtusios, pri­tvinkusios, vingiuotos. Regos nervo diskas paburkęs, vėliau atrofiškas. Akies judinamųjų raumenų paralyžius ir parezė. Dažnai pakyla akispūdis.
Gydymas: perrišti tos pusės bendrąją miego arteriją.

    • Akytojo ančio trombozė, thrombosis sinus cavernosi.

Etiologija. Paprastai sepsinė — infekcija patenka iš orbitos flegmo­nos, vidurinės ausies, veido šunvočių ir kt.
Simptomai. Sunki bendra ligonio būklė, jam svaigsta galva, tempe­ratūra — aukšta, žmogus tampa vangus. Atsiranda vienos ar abiejų pu­sių išverstakumas, patinsta vokai, chemozė, junginės ir tinklainės krauja­gyslės išsiplėtusios, regos nervo diskas paburkęs, oftalmoplegija, simpa­tinio nervo parezė. Pulsacijos nėra.
Gydymas: Skiriami antibiotikai, sulfanilamidai, antikoaguliantai.

    • Kraujosruva akiduobėje, haematoma orbitae.

Etiologija. Traumos, kraujo ligos, aterosklerozė, hipertoninė liga, hemoraginės diatezės, retrobulbarinės injekcijos.
Simptomai. Kraujas išsilieja po vokais ir po akies obuolio jungine, išstumia akį — atsiranda išverstakumas. Labai gausi kraujosruva gali tiek išstumti akį, kad vokai neuždengia akies obuolio — pradeda džiūti ragena.
Gydymas: spaudžiamasis tvarstis, rezorbcija.
Prognozė paprastai gera.

Grįžti į sąrašą

Susijusios ligos