kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje

Akių korekcijos lazeriu metodai

Dėl skirtingų pavadinimų rinkoje, pacientui gali būti sudėtinga atskirti vieną metodą nuo kito ir juos palyginti, ypač jei skiriasi procedūrų kainos.

Regos korekcijos lazeriu metodai skirstomi į dvi grupes: paviršinės korekcijos, su ilgesniu pooperacinio atsistatymo periodu, ir atliekamos giliuosiuose ragenos sluoksniuose, kai gijimo laikotarpis itin trumpas.

SURFACE REGOS KOREKCIJA LAZERIU – POPULIARIAUSIA MŪSŲ ŠALYJE

Į paviršinės korekcijos metodų grupę įeina vadinamieji SmartSurfACE arba transPRK, PRK, LASEK metodai.

Paviršinės regos korekcijos atveju pašalinamas viršutinis epitelio sluoksnis, eksimeriniu lazeriu tiesiai paveikiama paviršinė ragenos dalis, lazerio spinduliu plokštinant ir suformuojant reikiamą ragenos formą, ir pagerinamas matymas.

Įsivaizduokite, kad nusibrozdinote odą – jai reikia šiek tiek laiko sugyti, atauginti naują sluoksnį. Lygiai tokiu pat principu veikia ir paviršinė regos korekcija lazeriu – per kelias pirmąsias pooperacines dienas atauga naujas epitelio sluoksnis, sugyja ragenos paviršius. Gijimo pagreitinimui ir palengvinimui yra dedami laikini apsauginiai kontaktiniai lęšiai.

Kad šios kelios dienos pacientams būtų kuo lengvesnės, duodami visi pooperacinio gijimo metu reikalingi vaistai. Esant neblogai skausmo tolerancijai, pacientai jaučiasi geriau, tačiau nereikia viltis, kad kol organizmas darbuojasi augindamas naują ląstelių sluoksnį, nieko nejausite – akys gali ašaroti, dilgčioti, norėsis vengti šviesos.

FEMTO REGOS KOREKCIJA LAZERIU – IŠEITIS NETURINTIEMS LAIKO

Trumpo pooperacinio periodo procedūros LASIK, femtoLASIK (arba FS LASIK) labiausiai tinka pageidaujantiems greito rezultato ar netoleruojantiems skausmo, kai ilgesnio atsistatymo periodas gali tapti iššūkiu.

Femto LASIK paprastai kainuoja daugiau dėl aukštesnės klasės technologijos.

FS LASIK korekcijos atveju vienu lazeriu (femtosekundiniu) yra suformuojamas ir atkeliamas ragenos lopelis, kito lazerio (eksimerinio) spinduliu veikiama, plokštinama paviršinė vidinė ragenos dalis ir lopelis grąžinamas atgal. Tai yra vienas populiariausių korekcijos metodų visame pasaulyje. Svarbu nepainioti šio regos korekcijos metodo su mechaniniu mikrokeratomu atliekamu LASIK, kurį prieš dešimtmetį pakeitė femtosekundinis lazeris.

Atliekant regos korekciją FS-LASIK būdu, paviršinis ragenos sluoksnis išsaugomas ir akys sugyja greitai, o visas efektas pasiekiamas vos per kelias dienas, neprarandamas darbingumas. Lietuviai žiūri kiek atsargiau į šio tipo procedūrą dėl papildomo žingsnio formuojant lopelį, tačiau ji rinkoje jau daugelį metų ir jei nebūtų tiek patikima bei saugi, nebūtų taip plačiai atliekama. Tai populiariausias pasaulyje metodas.

SMILE REGOS KOREKCIJA LAZERIU – KOMFORTIŠKIAUSIAS VARIANTAS

Regos korekcija SMILE metodu, užtikrinanti itin greitą akių gijimą, tuo pačiu išsauganti ragenos audinio vientisumą ir maksimaliai sumažinanti diskomfortą dėl po korekcijos lazeriu pasitaikančio laikino akių sausumo.

SMILE regos korekcijos kaina didžiausia dėl naujausios unikalios technologijos.

Šio tipo regos korekcija minimaliai paveikia rageną, todėl pacientas gali ne tik išvengti sausų akių, bet iškart grįžti į įprasto gyvenimo ritmą, užsiimti kontaktiniu sportu bei mėgautis laisve be akinių ir kontaktinių lęšių. Šį metodą itin pamėgę skandinavai.

KĄ PASIRINKTI?

Nei vienas regos korekcijos lazeriu tipas nėra geresnis ar blogesnis už kitą, nes galutinis matymo rezultatas korekciją atliekant bet kuriuo metodu yra pasiekiamas vienodas, skiriasi tik pooperacinio periodo ir regos atsistatymo laikas bei operacijos atlikimo technika.

Pacientai dažnai nori rinktis patį geriausią metodą, tačiau tokio nėra. Geriausias yra tas, kuris labiausiai tinka ir yra prieinamas konkrečiam pacientui. Pacientas tai aptaria su specialistu konsultacijos metu.