Svajojate gerai matyti ir atsikratyti akinių? Tai, kas vakar atrodė neįmanoma, šiandien paprastai ir greitai išsprendžiama. Tai akių korekcija lazeriu. Jei manote, kad tokia operacija ilgam išmuš jus iš gyvenimo ritmo, klystate. Akių chirurgijos klinikoje Lirema tam užtenka vos keleto dienų, o sužinoti ar ji jums galima, galite ir niekur nevykstant – tiesiog iš namų.
Pirma konsultacija dėl akių korekcijos – nemokama ir internetu
Akių korekcijai nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Kam galima atlikti akių korekciją lazeriu, o kam ne – galima sužinoti jums patogiu metu tiesiog užpildžius anketą internetu. Akių chirurgijos klinika Lirema kviečia į nemokamą online konsultaciją , po kurios greičiausiai nebereikės sukti galvos, ką pasidovanoti sau Kalėdoms.
Tokį patogų bendravimo su medikais būdą pirmieji įvertino emigrantai. Internetu susiekę su gydytojais, net ir trumpam grįždami Lietuvą jie žino, kad čia po korekcijos paliks akinius ar kontaktinius lęšius.
Dažnas klinikos pacientas apgailestauja tik dėl vieno dalyko, kad akių korekcijai nesiryžo anksčiau. Tad kviečiame nedelsti, atsakyti keletą klausimų internetu ir gauti specialisto atsakymą net neišėjus iš namų.
Kiek jums metų? Kokio stiprumo akinius ar kontaktinius lęšius nešiojate, kokius vaistus vartojate? Šiuos ir keletą panašių klausimų rasite specialioje anketoje, kurią peržiūrės ir įvertins gydytojas. Atsakymą gausite per porą dienų.
Sužinoti ar akių korekcija man galima
Akių korekcija lazeriu – kam galima?
Akių korekcija lazeriu rekomenduojama pacientams nuo 18 iki 45 metų amžiaus. Lazerinės akių operacijos gali padėti astigmatizmo, trumparegystės ir toliaregystės atveju. Jei trumparegystė arba toliaregystė yra didelio laipsnio, pacientams lazerinės regos korekcijos taikyti negalima.
„Vis dėlto kiekvienas atvejis yra labai individualus – viskas priklauso nuo refrakcijos ydos laipsnio, ragenos tyrimų ir kitų aplinkybių. Gydytojas jums suteiks visą informaciją ir, įvertinęs jūsų būklę, nuspręs, ar galima atlikti akių korekciją lazeriu“, – sakė gydytoja Lina Socevičienė.
Moderniausi optikos prietaisai leidžia pastebėti net menkiausius nukrypimus nuo normos. Po šių tyrimų galima tinkamai ir saugiai suplanuoti lazerinę operaciją. Tik įsitikinus, kad operacijos rezultatas atitinka chirurgo ir paciento lūkesčius, aptarus, kuris korekcijos metodas tinkamiausias, informavus apie visus „už“ ir „prieš“, atliekama operacija.
Taigi, kai medicina į priekį žengia nebe septynmyliais, bet šimtamyliais batais, planuojantiems nedarbingumą ar atostogas – priešoperaciniam pasiruošimui, operacijai ir pooperaciniam laikotarpiui užtenka vos keleto dienų.
Kaip atliekama akių korekcija lazeriu?
“Žiūri į mirksinčią šviesą” – taip dažniausiai atsako pacientai, jei jų paprašoma apibūdinti kaip viskas vyksta korekcijos metu.
Moderniai įrengtoje operacinėje pacientas patogiai paguldomas, jam taikoma vietinė nejautra – sulašinama akis nujautrinančių lašų. Abiejų akių operacija trunka apie 20 minučių. Pacientui tereikia žiūrėti į mirksinčią švieselę. Naujausios kartos lazeris veikia visiškai automatiškai. Jis pats susiranda ir seka akį. Operacijos metu lazerio spinduliu paveikiama viršutinė ragenos dalis, todėl pasikeičia ragenos gaubtumas ir laužiamoji geba.
Šviesos spinduliai, perėję akies optinę sistemą, pradeda fokusuotis tinklainėje, ir regėjimas pagerėja. Iš karto po operacijos pacientas išklauso gydytojo nurodymų, gauna vaistų, kuriuos turės lašintis į akis ir vyksta namo. Regėjimas optimalų lygį pasiekia per dvi savaites po operacijos. Dauguma vėlesnei patikrai apsilankiusių pacientų sako, kad jau užmiršo, ką reiškia blogai matyti.
Akių korekcija ir pooperacinis laikotarpis
Ne vienas pacientas baiminasi, kad po operacijos prireiks ilgos reabilitacijos. Tai netiesa. Po akių korekcijos lazeriu gero regėjimo efektas pasiekiamas greitai, nors laikotarpis kiekvienam yra skirtingas. Pacientai prie įprasto gyvenimo būdo paprastai grįžta jau po keleto savaičių.
Žinoma, pirmosiomis dienomis po operacijos reikia pasaugoti akis: vengti akis dirginančios aplinkos, vandens, akių makiažo ir valiklių. Taip pat bent keturias-šešias savaites nesimaudyti ir nenardyti vandens telkiniuose, stengtis netrinti akių, neužsiimti kontaktiniu sportu, o saulėtą dieną akis pridengti tamsiais akiniais.
Kas pigiau: akių korekcija ar akiniai?
Pasaulyje akių korekcijos lazeriu atliekamos daugiau nei 30 metų ir jau žinoma, kad šios procedūros rezultatai – ilgalaikiai, o kaina greitai atperka išlaidas akiniams ar kontaktiniams lęšiams. Pavyzdžiui, abiejų akių korekcija lazeriu Akių chirurgijos klinikoje Lirema kainuoja 880 EUR. Vienus populiariausių Lietuvoje mėnesinių kontaktinių lęšių galima įsigyti už maždaug 20 EUR, taigi per vienus metus jie atsieis apie 240 EUR, dar papildomai kainuos kontaktinių lęšių skystis.
Išlaidos akiniams taip pat gali būti nemenkos. Pavyzdžiui, jei trumparegystė yra -6 dioptrijos, akinių lęšių gamyba gali kainuoti kelis šimtus eurų! Tokie lęšiai gaminami iš plastiko, ploninami, kad būtų jaučiamas kuo mažesnis diskomfortas, padengiami atspindžius sulaikančiomis dangomis ir t.t. Pridėkime dar išlaidas akinių rėmeliams, kurių kaina sieks nuo keliolikos iki tūkstančių eurų už vardinius dizainerių rėmelius. Ir šios išlaidos kartosis, kai akiniai sulūš ar tiesiog norėsis naujų.
O juk skaičiuojame ne tik pinigus, bet ir laiką. Jei sulūžta akiniai? Jei kasdien kontaktiniams lęšiams įsidėti, išsiimti ir prižiūrėti sugaištate bent penkias minutes, per metus šios minutės sukapsi į 30 valandų. Per metus lęšių dėliojimas atima daugiau nei parą jūsų laiko! O jei dar kyla akių uždegimas, pametėte lęšį ar užmiršote nusipirkti jų laikymui skirto skysčio…
Taigi, matematika paprasta. Akinius ir kontaktinius lęšius verta pamiršti. Tad negaiškite ir užsukite į akių gydytojo konsultaciją. Čia atsakysime į visus jūsų klausimus.