Visi vairuotojai žino, kad naktį matomumas itin suprastėja, o esant blogoms oro sąlygoms, vairuoti tampa dar sunkiau. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai matyti kelią ir laiku reaguoti į įvairias situacijas vairuojant naktį trukdo ne tik krituliai ar kitų automobilių žibintų šviesos, bet ir regėjimo defektai. Net jei regėjimas dieną yra idealus, tam tikri akių sveikatos sutrikimai lemia, kad naktį matymas yra prastesnis.
Tamsoje gali atsirasti trumparegystė
Net tuo atveju, jei žmogaus regėjimas šviesoje yra geras, dėl išsiplėtusio akies vyzdžio naktį gali atsirasti nedidelio laipsnio trumparegystė. Kartais tokia trumparegystė nebūna pastebima ar atrodo, kad matymas suprastėja tik dėl to, kad lauke tamsu. Vis dėlto toks regėjimo sutrikimas gali lemti dideles problemas vairuojant naktį. Tamsoje atsirandančią trumparegystę gali nustatyti tik okulistas akių patikros metu, tad jei jaučiate, kad vairuojant naktį regėjimas stipriai pablogėja, nedelskite kreiptis į gydytoją. Pastarasis padaręs reikiamus tyrimus ir įvertinęs jūsų regėjimą, atpažinęs šį regos sutrikimą pasiūlys specialiai vairavimui naktį pritaikytus akinius.
Kartais nakčiai reikalingi stipresni akiniai
Jei jau turite trumparegystę ir nešiojate akinius, jų lęšiai turi visiškai koreguoti regėjimą. Jei jūsų akiniai yra nors truputį per silpni, vairuojant sutemus regėjimas taps dar prastesnis ir tai gali lemti avarinių situacijų susidarymą. Pasitaiko atvejų, kai trumparegiai su turimais regėjimą koreguojančiais akiniais dieną mato puikiai, tačiau vakare atrodo, kad akiniai per silpni. Tuomet rekomenduojama vairavimui įsigyti stipresnius akinius – jų receptą taip pat gali išrašyti gydytojas, tačiau būtina jį informuoti apie esamą regos sutrikimą vairuojant tamsoje.
Be to, perkant akinius vairavimui tamsoje patartina atkreipti dėmesį į tai, kaip gerai lęšiai slopina atspindžius ir praleidžia šviesą. Šviesos pralaidumą per akinius mažina spalvoti lęšiai, tad geriausia įsigyti bespalvus, mat šviesos pralaidumas siekiant kuo geresnio matomumo turi būti maksimalus.