Tyliu regėjimo vagimi vadinama glaukoma, lemiančia aklumą, serga daugiau nei 4 milijonai amerikiečių ir 60 milijonų žmonių visame pasaulyje. Glaukomos tyrimų fondo duomenimis, vos pusė sergančiųjų žino apie turimą ligą. Aiškių simptomų nebuvimas glaukomą padaro dar baisesne liga, nes laiku jos nepastebėjus, galima apakti. Kadangi sausis yra tarptautinis glaukomos mėnuo, kviečiame jus susipažinti su šia liga ir žinoti, kada būtina apsilankyti pas akių gydytoją.
Paveldima suaugusiųjų liga
Glaukoma dažniausiai serga suaugę žmonės nuo 40 metų, tačiau pasitaiko kai sergama ir vaikystėje. Ši liga – turi polinkį į paveldėjimą, todėl jei giminėje yra sergančių šia liga, būtina periodiškai tikrintis regėjimą. 1 iš 7 aklųjų pasaulyje yra apakęs būtent dėl glaukomos, tad svarbu būti atidiems savo sveikatai ir laiku atpažinti ligą.
Aklumas neatsatomas
Glaukoma vadinama grupė akių ligų, kurios sukelia regos nervo ir tinklainės ląstelių pažeidimą. Regos nervas yra tarsi jungtis tarp kompiuterio ir kompiuterio ekrano, tad pažeidus šį nervą palaipsniui mažėja gebėjimas suvokti, t. y. matyti vaizdą.
Sergant glaukoma rega nyksta palaipsniui, todėl ilgą laiką sergantysis gali nesuprasti, kad kažkas negerai. Glaukomos atveju vaizdas ilgai išlieka ryškus, tačiau siaurėja matymo laukas – jausmas būna panašus, lyg žiūrint pro vamzdį, o vėliau lieka tik mažas matymo plotelis, kuris palaipsniui visai išnyksta ir taip apankama. Blogiausiai tai, kad šis regos išnykimas yra neatstatomas.
Glaukoma – medikamentinis gydymas arba operacija
Glaukoma yra viso gyvenimo liga, tačiau priemonių ją valdyti vis dėlto yra. Atpažinus šią akių ligą gydytojas skiria specialius akispūdį mažinančius lašus, kuriuos būtina lašintis tikėtina visą gyvenimą. Kokius ir kaip lašinti lašus nustato gydytojas. Pasitaiko atvejų, kai lašai nepadeda sureguliuoti akispūdžio, tuomet rekomenduojamos lazerinės ar chirurginės operacijos. Svarbu suprasti, kad nors glaukoma nėra išgydoma, ją suvaldyti priemonių tikrai yra.