Lazerinė regos korekcija – yra didžiausią laisvę suteikiantis akių korekcijos metodas, leidžiantis visiškai atsisakyti akinių ar kontaktinių lęšių, tačiau kaip ir bet kuri medicininė procedūra, ji reikalauja kruopštaus pasiruošimo.
Anot Akių klinikos „Lirema“ mikrochirurgės Vaivos Beltės, pacientui prieš atvykstant į konsultaciją reikėtų apgalvoti penkis svarbiausius dalykus, kuriems pasiruošus, visas procesas vyks daug sklandžiau.
1. Konsultacija su specialistu
Pirmasis žingsnis – konsultacija su akių specialistu, turinčiu ilgametę šios srities patirtį.
„Konsultacijos metu įvertinama paciento akių būklė, aptariami lūkesčiai ir nustatoma, ar pacientas yra tinkamas kandidatas šiai procedūrai, ar ji bus visiškai saugi“, – teigia. V. Belte.
Anot gydytojos, prieš atvykdamas į konsultaciją, pacientas turėtų apgalvoti, kokiomis akių ar kitomis gretutinėmis ligomis yra sirgęs ar turi polinkį, kokius medikamentus vartojo ar vartoja dabar, kokių dioptrijų akinius ar lęšius nešioja, kokio matymo tikėtųsi po procedūros.
„Svarbu, kad pacientas konsultacijos metu bendradarbiautų su specialistu – tiksliai pateiktų informaciją. Priešingu atveju, pavyzdžiui, nuslėpus kitas ligas, galinčias turėti įtakos akių gijimo laikotarpiu, šis bus ne toks sklandus, o rezultatas – netenkinantis lūkesčių“, – perspėja mikrochirurgė.
2. Atsisakymas kontaktinių lęšių
Jei pacientas nešioja kontaktinius lęšius, svarbu likus bent savaitei iki procedūros juos pakeisti akiniais.
„Kontaktiniai lęšiai gali pakeisti jūsų ragenos formą, todėl tyrimų rezultatai gali būti netikslūs. Kurį laiką kontaktinių lęšių nenešiojant, galime įsitikinti, kad pacientas nėra linkęs į tokias ligas, kaip keratokonusas, ir akių korekciją lazeriu atlikti bus visiškai saugu“, – patirtimi dalijasi V. Belte.
Anot mikrochirurgės, nors tai ir nėra dažnas atvejis, tačiau norint įvertinti visus saugumo faktorius – itin svarbus.
3. Sveikatos būklės įvertinimas
Procedūros dieną pacientas turi būti visiškai sveikas, nesloguoti, nekosėti, nekarščiuoti, neturėti herpes viruso ir pan.
„Jei jaučiate ligos požymius, kūne vyksta uždegimas ar kamuoja kitos sveikatos problemos, būtina apie tai informuoti kliniką ar Jus operuosiantį gydytoją. Tokios sveikatos būklės, kaip cukrinis diabetas, imuninės sistemos sutrikimai ar kai kurios akių ligos, gali turėti įtakos procedūros rezultatui ir paciento atsigavimo laikotarpiui“, – vardija specialistė.
4. Pasiruošimas procedūrai
Anot gydytojos, procedūros dieną nederėtų naudoti jokių kosmetikos priemonių aplink akis, įskaitant kremus, makiažą ir kvepalus.
„Labai svarbu, kad pacientas atvyktų pasiruošęs procedūrai, kad personalui nereikėtų skirti papildomo laiko valyti makiažo likučius ar vėdinti patalpą nuo kvepalų. Operacijos metu naudojamos technologijos yra jautrios, reaguoja į minimalius pokyčius erdvėje – jei viršijamos saugios procedūros ribos, gali išsijungti ir operacija nebus atlikta“, – teigia V. Belte.
Anot jos, nors procedūra yra gyvenimą keičiantis įvykis, tačiau apsirengti taip pat reikėtų ne gražiai, o patogiai – kad nebūtų varžomi paciento judesiai, būtų komfortiška gulėti ant nugaros.
5. Pooperacinė priežiūra ir atsigavimas
Po procedūros svarbu laikytis gydytojo pooperacinės priežiūros nurodymų ir numatytu laiku atvykti į pooperacinę apžiūrą.
„Pirmosiomis dienomis po operacijos gali būti juntamas diskomfortas ar sausumas, greitesniam akių gijimui bus paskirti lašinti specialūs akių lašai ir dirbtinės ašaros“, – vardija specialistė.
Anot jos, ankstyvuoju pooperaciniu periodu svarbu netrinti akių, vengti intensyvaus fizinio aktyvumo ir tiesioginių saulės spindulių. Pasijautus geriau, galima atlikti lengvus tempimo pratimus, bet svarbu, kad į akis nepatektų prakaito.
Regos korekcija lazeriu gali žymiai pagerinti paciento gyvenimo kokybę, tačiau puikiam rezultatui būtinas atsakingas pasiruošimas ir kruopšti pooperacinė priežiūra.