kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2014-09-05

10 klausimų mūsų gydytojai Vilijai Tolutienei

Susipažinkite su gydytoja Vilija Tolutiene, mūsų klinikoje besirūpinančia jūsų akių sveikata. Jūsų dėmesiui pateikiame jos atsakymus į 10 klausimų apie darbą, asmeninę patirtį ir pomėgius.

1. Kokie jūsų asmeniniai pomėgiai, ką veikiate po darbo?

Maloniausias laisvalaikis – aktyvus poilsis gamtoje. Po darbo labai mėgstu pabūti miške. Dažnai ir su šeima leidžiamės į gamtą pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis. Mėgstame ir keliones svetur, bet vis labiau po Lietuvą. Ji tokia nedidelė, bet tokia įdomi ir visomis prasmėmis graži, ir tiek dar joje nepamatyta. Domiuosi lietuvių etnokultūra, liaudies šokiais.

2. Ar gatvėje atpažįstate savo pacientus, bendraujate su jais?

Kuo sudėtingesnė problema, su kuria kreipiamasi, tuo labiau įstringa į atmintį ir pats žmogus. Laikausi gydytojo etikos principų ir pati gatvėje sutiktų pacientų nekalbinu. Pusiau juokais, pusiau rimtai pasakojama, kad svetur, gatvėje sutikę savo advokatą ar gydytoją, žmonės nesivaržydami pereina į kitą pusę, kad negautų sąskaitos už konsultaciją.

3. Kaip prižiūrite savo akis? Gal naudojate kokius liaudies medicinos būdus (žolelių nuovirus ir pan.)?

Daug metų dirbu regėjimo priežiūros darbą ir darbo higienos taisyklių laikymąsis jau yra tapęs įpročiu. Laisvalaikis gamtoje taip pat padeda išlaikyti sveikas akis. Tad poreikio specialiai akių priežiūrai neturiu.

4. Kas yra kontaktologas? Ką jis gydo? Kuo užsiima?

Kontaktologas – akių specialistas, regėjimo ydas koreguojantis kontaktiniais lęšiais. Modernėjant technologijoms, kontaktologija tapo gana plačia sritimi, tad nebūtinai kiekvienas kontaktologas Lietuvoje puikiai išmano visus metodus. Kontaktiniai lęšiai trumparegiams – rutininis jų darbas. Kontaktiniais lęšiais koreguojama ir toliaregystė, presbiopija bei sudėtingesnė regėjimo yda – astigmatizmas. Atskira sritis yra keratokonuso, kai ragena yra netaisyklingai išsigaubusi, korekcija kontaktiniais lęšiais bei dar vienas metodas – ortokorekcija, kuri laikoma terapine keratorefrakcine procedūra. Ji dažniausiai taikoma koreguoti trumparegystei iki 4,5 D. Metodas specifinis: su kietais trumparegystę koreguojančiais lęšiais miegama, o tai pakeičia ragenos išgaubtumą ir dienos metu akys puikiai mato pačios, be papildomų priemonių (akinių ar kontaktinių lęšių).

5. Įdomiausias nutikimas per jūsų karjerą akių klinikoje „LIREMA“?

Sunku išskirti kažkurį vieną nutikimą. Klinikoje dirbu jau 11 metų ir beveik kasdien būna įdomių atvejų. Mane visada domino mokslo naujienos, dar nepagydomų ligų tyrimai, naujausi gydymo metodai. Šioje darbovietėje novatoriškumas yra viena iš pagrindinių vertybių. Tai ir yra įdomiausia – dirbti kolektyve, kur gali nuolat augti, tobulintis ir padėti žmonėms išsaugoti gerą regėjimą. Darbas ortokorekcijos srityje, priekinio segmento ligos, keratokonuso diagnostika ir chirurginis gydymas – svarbiausios domėjimosi sritys.

6. Ką sunkiau gydyti – vaikus ar suaugusius?

Iš tiesų sunku palyginti. Ūmios ligos vaikams prasideda audringiau, tačiau sveikstama lengviau ir dėl jauno amžiaus, ir dėl tėvų rūpestingumo. Kartais suaugusius sunkiau gydyti vien todėl, kad jie nesilaiko paskirto gydymo, nepaiso patarimų.

7. Ką rekomenduotumėte savo šeimos nariams – akinius ar kontaktinius lęšius?

Tai priklauso ir nuo regėjimo problemos, ir nuo to, kuris būdas patogesnis žmogui, jo veiklai. Jei leidžia akių būklė, patarsiu ir chirurginį metodą. Būtent todėl šią vasarą mano sūnui akių klinikoje „LIREMA“ atlikta trumparegystės korekcija eksimeriniu lazeriu.

8. Ar elektroninių knygų skaitymas taip pat kenkia akims?

Nemanau, kad knygų skaitymas apskritai kenkia akims. Elektroninių knygų skaitymas, kaip ir kitokia veikla prie monitoriaus, specifiškai veikia akis. Laikantis darbo higienos patarimų, problemų nekyla.

9. Ar oftalmologai dažnai emigruoja į užsienį? Gal ir jums buvo kilę tokių minčių?

Nesidomėjau tokia statistika. Bet tarptautinėse konferencijose teko sutikti kolegų iš Lietuvos, kurie dirba ir gyvena svetur. Pati tokios galimybės nesvarsčiau: man įdomus mano darbas Tėvynėje.

10. Kodėl žmogus visada užsimerkia, kai čiaudi?

Tai apsauginė akių reakcija. Juk čiaudint iš nosies pašalinama ne tik kenksmingos dalelės, alergenai ar dulkės, bet ir virusai, bakterijos – tad akims tikrai verta užsimerkti.

Gydytoja oftalmologė Vilija Tolutienė, jau 11 metų dirbanti klinikoje „LIREMA”, pasirūpins jūsų akimis ir atsakys į visus klausimus apie akių priežiūrą bei regėjimo sutrikimų gydymą. Mūsų klinikoje dirbantys gydytojai visuomet pasiruošę jums pagelbėti.

Grįžti į naujienas