kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2021-01-26

Žymus architektas Ignas Lukauskas: po operacijos pradėjau gyventi kitokį gyvenimą

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, apie 2.2 milijardo pasaulio gyventojų kasdien jaučia diskomfortą dėl regos sutrikimų. Ieškoti sprendimų pagerinančių regėjimą daugelis suskumba tik tada, kai tai pradeda trukdyti gyventi komfortišką gyvenimą ir kelia grėsmę sveikatai. Vienas tokių, išdrįsusių pakeisti esamą situaciją – architektas, žinomas kaip „Juozapavičiaus krioklio“ kūrėjas, Ignas Lukauskas.

„Regos korekciją lazeriu norėjau darytis dar tada, kai buvau studentas. Anuomet korekcija kainavo apie 7000 litų ir net buvau nuėjęs pasitikrinti. Kaip studentui tai buvo žvėriški pinigai, todėl viskas anuomet taip ir baigėsi“, – savo istoriją pradeda I. Lukauskas.

Architektas, įgijęs Vilniaus dailės akademijos Dizaino krypties meno daktaro laipsnį, laisvalaikiu užsiimantis fotografija, akių silpnumą paveldėjo iš tėvo pusės, o akinius pradėjo nešioti po viduriniųjų klasių – kai ėmė nuolat žiūrėti televizorių, daug mokytis ir privengti laiko gryname ore. Baigęs bakalauro, magistro ir doktorantūros studijas, pradėjo gyventi aktyvų gyvenimą, mokytis nardyti.

„Regėjimui pasilpus iki daugiau nei -3 dioptrijų, sugalvojau Maltoje išmokti nardyti. Mane išgelbėjo tik tai, kad instruktorius turėjo visų galimų dioptrijų nardymo kaukes. Priešingu atveju po vandeniu nebūčiau nieko matęs“, – tvirtina I. Lukauskas.

Nardymo akiniai nebuvo vienintelė diskomfortą kėlusi bėda, buvo sudėtinga pritaikyti ir paprastus saulės akinius. Kai visi aplink juos nešiojo, vaikinas tokius akinius įsigijo tik po kurio laiko, už kurių gamybą paklojo nemenką sumą pinigų.

„Juokingiausia – kai optikoje matuojiesi akinius, tačiau niekada nematai, kaip pats su jais atrodai, ar jie tau tinka. Tenka prieiti labai arti veidrodžio arba pasiimti ką nors kartu, kad padėtų išsirinkti. Rezultatą gali įvertinti tik gavęs jau pagamintus naujus akinius“, – pastebi vaikinas.

Krioklia

Apsispręsti paskatino rekomendacijos

„Viską pakeitė vakaras, kai lankiausi draugo gimtadienyje. Ten sutikau aktyvų laisvalaikį mėgstantį IT specialistą, nuolat dienas leidžiantį prie kompiuterio ir propoguojantį vaikščiojimą lynu. Jis papasakojo savo regos korekcijos istoriją. Pats labiausiai abejojau dėl to, ar pasidarius korekciją ir ilgas valandas leidžiant priešais monitorių, rega vėl nesuprastės, tačiau naujai sutiktas draugas patvirtino, kad tai buvo geriausias sprendimas jo gyvenime“, – prisimena I. Lukauskas.

Anot architekto, apsisprendęs nuvyko į Vilniaus akių kliniką „Lirema“, kur gydytojai atliko išsamius regos tyrimus.

„Nustebau, kai specialistai įvertino, kad mano ragena yra dvigubai storesnė nei įprastai. Buvau tinkamas kandidatas atlikti operaciją, o dėl ypač storos ragenos liko galimybė, jog procedūrą galima bus kartoti ateityje. Gilindamasis į operacijos skirtumus, nusprendžiau pasirinkti trumpesnio gijimo PREMIUM standartą. Norėjau greičiau atsistatyti, nes reikėjo sugrįžti į darbą“, – sako vaikinas.

Operacija truko vos 20 minučių, prieš ją paaiškinta, kokie pojūčiai laukia, o procedūros metu personalas visą laiką komentavo, kas vyksta.

„Kiek baisu buvo tiktai prieš pat operaciją, bet greitai nujautrinus akis ir atėjus procedūros laikui visos baimės išgaravo. Nors manęs laukė draugas, kuris turėjo padėti pareiti namo, bet po procedūros turbūt mačiau geriau už jį“, – juokauja I. Lukauskas.

Anot jo, po operacijos buvo didesnis jautrumas šviesai ir ašarojo akys, todėl dalį dienos vaikinas praleido užsitraukęs užuolaidas. Diskomfortą jautė tik pusdienį.

„Atsikėlus kitą rytą, akys nebebuvo tokios jautrios, mačiau dar geriau, o po trijų dienų buvo pasiektas idealus matymas. Labai patiko, kad gydytojai išsamiai ir atvirai aptaria ne tik proceso eigą, bet ir galimus šalutinius poveikius. Maždaug mėnesį po operacijos, kol smegenys pratinosi prie pasikeitusio šviesos spindulio lūžio kampo, mačiau atspindžius, bet iškart po to viskas stojo į savas vėžes“, – tvirtina I. Lukauskas.

Rezultatas pranoko lūkesčius

„Po operacijos buvo neįtikėtina matyti tolimus ženklus, ant kurių smulkiu šriftu užrašyta, o tu gali tai perskaityti. Kasdienybė virto tam tikru žaidimu lenktyniaujant su savimi, kur yra toliausia skaitymo riba. Kelias dienas po operacijos atsibudus rytais dar kūną valdė refleksas nuo spintelės siekti akinius. Po pusmečio geras matymas virto savaime suprantamu dalyku, o akiniai pasimiršo taip, kad atrodo, jog puikiai matei visada“, – džiaugiasi architektas.

Pagaliau jis galėjo džiaugtis ne viena pora saulės akinių, kurie nebekainavo taip brangiai. Nebereikėjo atskirai gamintis nardymo, slidinėjimo ir dviratininko akinių su dioptrijomis.

„Kalbant apie akinius, didžiausia jų bėda – rasojimas. Turėjau labai kokybiškus, atseit nerasojančius, tačiau net ir tie užrasodavo. Kartą buvau diskotekoje ir šokių aikštelėje kažkas netyčia man trinktelėjo per veidą, akiniai nukrito ant grindų, šokiai baigėsi, nes visi ėmė ieškoti mano akinių“, – prisimena I. Lukauskas.

Pradėjus lankyti sporto klubą, kur akiniai itin trukdydavo, o be jų nieko nematydavo, vaikinas sveikindavosi su nepažįstamais žmonėmis, kurie atrodydavo tarsi pažįstami.

„Akinius bandžiau keisti kontaktiniais lęšiais, tačiau mano akys labai jautrios, nuo darbo prie kompiuterio jos itin sausėdavo ir lęšiai dėl to vis iškrisdavo. Nepadėjo net patys minkščiausi. Be to, lankantis baseine, pirtyje, jie vis apsiniaukdavo, kol nusprendžiau jų visai atsisakyti“, – trūkumus vardija I. Lukauskas.

Anot architekto, jau penkerius metus jis jaučiasi ir mato gerai, supranta, kad rega laikui bėgant gali ir prastėti, tačiau tai yra priežiūros ir gyvenimo būdo klausimas.

„Kad neprarasčiau savo supergalios, kasdien geriu maisto papildus akims. Nors, prireikus ir galėčiau daryti pakartotinę regos korekcijos operaciją, tačiau būtų gaila vėl prarasti tokį brangų dalyką, kaip rega. Labai mėgstu mėlynes ir morkas, daug laiko praleidžiu gamtoje žygiuodamas ar važiuodamas dviračiu, stengiuosi sveikai maitintis – tikiu, kad iš to susideda mano sveikos regos receptas“, – apibendrina I. Lukauskas.

Pasitikrinti, ar regos korekcija lazeriu Jums galima, galite nemokamai internetu.

Grįžti į naujienas