kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2020-05-22

Žurnalistė Rasa Jusionytė operacijos baimę nugalėjo išvydusi rezultatą

Diskomfortas vairuojant naktį, baimė pamiršti akinius ar kontaktinius lęšius svečiuose, sporto klubo treniruotės ar varžybos, plaukiojimas baseine, net mėgavimasis pirtimi – nepatogi regos sutrikimų turinčių žmonių kasdienybė. Vis sparčiau gyvenimo kokybę trikdantys veiksniai verčia apsispręsti, kada pasitikrinti, ir pasiryžti imtis priemonių, kurios padėtų išvengti nepatogumų.

Akiniai, anuomet skirti skaitymui ir pradėti nešioti maždaug 1300 metais, laikomi vienu seniausių regos korekcijos būdų. Tuomet šis sprendimas atrodė nepaprastai inovatyvus. 1910 „Carls Zeiss“ kompanija pradėjo masiškai gaminti kontaktinius lęšius, kuriuos dėl jų kietumo iš pradžių galima buvo nešioti tik kelias valandas. Iki dabar kontaktiniai lęšiai nėra tiek ištobulinti, kad nedirgintų ragenos ar nesukeltų nemalonaus šalutinio poveikio. Prieš beveik 30 metų pasauliui buvo pristatyta lazerinė regos korekcijos procedūra, šiuo metu laikoma viena patikimiausių ir saugiausių.

Regos korekciją lazeriu be pjūvio ir prisilietimo pasirinkusi „Žinių radijo“ laidos vedėja, to paties tinklaraščio ir žurnalo „Ką žmonės dirba“ autorė Rasa Jusionytė tikina – jeigu reikėtų dar kartą priimti sprendimą, procedūrą ji ne tik kartotų, bet ją rekomenduotų ir kitiems.

Baimė trukdė apsispręsti

Mergina, svarstydama apie operaciją dėl akinių ir lęšių keliamų rūpesčių, labiausiai atidėliojo bijodama skausmo ir ilgo akių gijimo laiko, jeigu negalėtų tęsti visų suplanuotų projektų. Tačiau kartu norėjo ilgainiui nebejausti akinių keliamo diskomforto sportuodama ir maudydamasi, taip pat pamiršti problemas, kai paskutinę dieną paaiškėja, jog nebeliko lęšių, o nusipirkus kitokius, nebesijaudinti, kad šie nepablogintų regos situacijos. Dabar operacijos dieną jį prisimena su šypsena.

„Po regos korekcijos lazeriu operacijos jaučiausi visiškai gerai, mačiau taip, tarsi būčiau su lęšiais. Procedūra buvo greita ir beskausmė. Manau, kad karčios raminamosios tabletės suvartojimas buvo pati nemaloniausia visos operacijos dalis“ – juokauja R. Jusionytė.

Anot Akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojo mikrochirurgo Šarūno Sologubovo, daugelis pacientų iš baimės atvykimą atidėlioja, o prieš lazerinės regos korekcijos operaciją ypač nerimauja, tačiau po jos džiaugiasi nugalėję savo išankstinius įsitikinimus ir negali suprasti, kodėl operacijai nesiryžo anksčiau.

„Regos korekcija lazeriu yra itin greita, neskausminga ir tiksli procedūra, kurios metu lazeris be prisilietimo atlieka savo darbą taip, kad šviesos spinduliai ragenoje imami laužti taisyklingai ir matymas iškart pagerėja. Mūsų personalas procedūros metu ir po jos rūpinasi pacientu taip, kad šis jaustųsi saugiai ir užtikrintai“, – teigia gydytojas.

Pagerino gyvenimo kokybę

Šiandien, praėjus 5–iems mėnesiams po operacijos, R. Jusionytė su regos korekciją lazeriu taip pat pasidariusiu savo draugu Linu gyvena Klaipėdoje. Drąsiai savo tikslus įgyvendinanti mergina, prieš karantiną priėmusi sprendimus kraustytis iš Vilniaus ir operuotis, džiaugiasi juos įgyvendinusi.

„Vis negalime atsistebėti savo HD matymo raiška – taip juokaujame su draugu, kuris taip pat pasidarė akių korekcijos operaciją. Buvau pamiršusi, ką reiškia matyti viską – žydinčių medžių žiedus (ir kiekvieną jų ne tik atskirai, bet aštriai), miesto elementus. Vairuodama pokštauju, kad pagaliau tikrai gerai matau kelio ženklus! Nors prieš tai visada nešiojau lęšius, tik po operacijos suvokiau, kad tai ne tas pats“, – teigia mergina.

Kalbėdama apie regos korekciją lazeriu ir dienos rutiną, R. Jusionytė prisipažįsta, kad stengiasi laikytis teisingo ritmo – dieną pradėti vandeniu su citrina, joga, meditacija, nepulti prie darbų, tarp jų daryti pertraukas, išeiti pasivaikščioti ir pailsinti akis prie jūros.

„Anksčiau, kai dar negyvenome kartu su Linu, jam pas mane ar man pas jį svečiuojantis vis kildavo mintis „o ne, pamiršau lęšius“ – visada nešiojau tik vienkartinius dieninius. Tiek visko daug reikia atsiminti ir dabar labai džiaugiuosi, kad lęšiai nebėra vienas tų dalykų! Aiškaus pasaulio matymas yra nuostabus“, – tvirtina R. Jusionytė.

Gydytojo Š. Sologubovo teigimu, ilgus metus nešiojami lęšiai gali išprovokuoti ragenos pažeidimus, sukelti uždegimus, todėl koreguoti jais regėjimą nėra geriausias pasirinkimas.

„Ilgai nešiojant kontaktinius lęšius, esant sausesnėms akims, šie palaipsniui trina ir dirgina rageną, ragenoje gali atsirasti žaizdelių, dėl ko kyla didesnė rizika infekcijai, galinčiai sukelti tokius tolesnius pažeidimus, kaip išopėjimas, randų formavimasis. Procesai gali būti negrįžtami ir matymas nebepataisomas“, – tvirtina gydytojas.

Anot R. Jusionytės, dirbti ir vairuoti po operacijos galima jau praėjus kelioms dienoms, o laikas po procedūros gali būti išnaudotas produktyviai kuriant ateities planus, klausantis knygų, jei jėgos leidžia, lankant seniai matytus draugus ar einant pasivaikščioti.

„Dabar mano akys nė kiek nesausėja, po procedūros vairavau ir darbavausi jau 5–tą dieną. Kiekvienas pacientas gauna gydytojo kontaktą, kuriuo gali kreiptis net ir nedarbo metu, tad viso proceso metu jaučiausi patikimose rankose ir itin saugiai“, – teigia R. Jusionytė.

Visą R. Jusionytės atsiliepimą rasite čia:

Grįžti į naujienas