kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2020-07-08

„X faktoriaus“ laimėtoja Milda Martinkėnaitė: išsprendus regos problemą gyvenimas tapo kur kas ryškesnis

Akiniai ir kontaktiniai lęšiai padeda koreguoti tokias regos problemas, kaip trumparegystė, toliaregystė ir astigmatizmas, jeigu yra nešiojami tinkamai, kasmet tikrinantis, ar stiprumas vis dar atitinka regėjimo situaciją, ar lęšiai nesukėlė komplikacijų. Dažnu atveju reguliarūs vizitai pas akių gydytoją pamirštami ir neatitinkančios korekcijos priemonės gali regą tik pabloginti.

Nešiojant akinius ar lęšius susiduriama ne tik su diskomfortu šiems rasojant, užsiimant aktyvia veikla ar prižiūrint. Kontaktiniai lęšiai gali erzinti akis, sukelti paraudimą, regos sutrikimų, kai vaizdas ima lietis, ar net negrįžtamų pokyčių akyse dėl infekcijų. Būtent dėl šios priežasties 2019–aisiais metais „X faktorių“ laimėjusi Milda Martinkėnaitė nedelsdama ėmė ieškoti geriausio sprendimo.

Kasdienė rutina kėlė rūpesčių

Nuo 11–os metų pradėjusi nešioti akinius, vėliau mergina juos pakeitė kontaktiniais lęšiais. Ji, nepaisant to, kad lęšiai kėlė nepatogumų, buvo tiek pripratusi prie rutinos, kad nekėlė klausimų, ar regą galima pagerinti kitokiais būdais. Viskas pasikeitė, kai lankydamasi pas savo optometrininkę M. Martinkėnaitė sužinojo, kad jei ir toliau nešios kontaktinius lęšius, jų išprovokuotas akių dirginimas gali likti visam laikui arba turėti dar rimtesnių pasekmių regai.

„Visus 12–ka metų turėjau būti sąmoninga ir neužmigti su lęšiais, eidama maudytis juos išsiimti, netrinti akių ir bijoti vandens patekimo. Apsilankiusi pas akių gydytoją ir gavusi įspėjimą apie galimas negrįžtamas pasekmes, pradėjau domėtis regos korekcija lazeriu“, – teigia mergina.

Apie lazerinę regos korekciją atlikėja buvo girdėjusi įvairiausių istorijų, kurios kėlė įtarimų ir abejonių, tačiau spręsdama savo regos problemą vis dėlto nusprendė kreiptis į specialistus, atvykti į pirminę apžiūrą ir, turint nuodugnių tyrimų rezultatus, išsamiai pasikonsultuoti.

Anot Akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Aistės Augytės, akių lęšių nešiotojams atvykti pasitikrinti reikėtų net ir dažniau nei mėgstantiems akinius.

„Jei nešiojantys kontaktinius lęšius akyse jaučia tarsi svetimkūnį, šviesos baimę, skausmą, akys ašaroja ar rausta – tokie simptomai gali išduoti keratitą. Šis ragenos uždegimas gali turėti įtakos matymo pakitimams“, – teigia gydytoja.

Panašūs uždegimai, nuolatinis akių paviršiaus trynimas lęšiais, nepralaidumas deguoniui gali sąlygoti ir vėlesnę kontaktinių lęšių netoleranciją, kai žmogus nebegali jų nešioti dėl keliamo diskomforto. Visų šių nemalonumų galima išvengti pasirinkus lazerinę regos korekciją.

Rezultatas pradžiugino jau pirmąją dieną

Operacijos patalpoje M. Martinkėnaitė buvo pasiruošusi praleisti visą dieną, tačiau ten užtruko vos dešimt minučių. Kaip ir daugelis pacientų – nerimavo.

„Procedūrą laikiau didžiuliu asmeniniu žygdarbiu, jaudinausi, tačiau atvykus mane pasitiko jaukumas – personalas elgėsi labai maloniai, nuramino, davė pooperacinių vaistų ryšulėlį. Gydytoja prieš kiekvieną savo veiksmą paaiškindavo, kas manęs laukia, todėl nebuvo netikėtumų ar nemalonių pojūčių, jaučiausi visiškai rami. Po procedūros pati parėjau namo, nes iškart mačiau geriau nei atvykusi į operaciją“, – patirtimi dalijasi M. Martinkėnaitė.

Anot mikrochirurgės A. Augytės pirmą valandą po operacijos pacientai iš tiesų dažnai jaučiasi ir mato puikiai. Prieš prasidedant gijimo procesui, jie spėja ramiai sugrįžti į namus.

„Kiekvienam gijimo procesas yra individualus, priklausantis nuo organizmo. Pasitaiko pacientų, kuriems akys tik šiek tiek paašaroja, o kitiems reikia kelių dienų ramaus poilsio, tačiau lazerinės regos korekcijos procedūras atliekant pažangiausiais lazeriais, gijimas neužtrunka“, – tvirtina A. Augytė.

„Po operacijos, prasidėjus gijimo procesui, jaučiausi lyg pjaustyčiau svogūnus, tačiau tai truko tik vieną dieną. Kelias dienas akys buvo jautresnės saulės šviesai, todėl nešiojau saulės akinius. Tai šiek tiek vargino, tačiau rezultatas pranoko visus lūkesčius“, – sprendimu džiaugiasi dainininkė.

Ramybę užtikrina komfortas matyti

Regos korekcija lazeriu ne tik užkerta kelią dėl lęšių nešiojimo kylančioms ligoms. Turint sveiką regą atsiveria ir platesnės karjeros galimybės. Našumas darbe veda prie geresnių rezultatų, o šie tiesiogiai susiję su naujomis perspektyvomis ir atlygiu. Puikus regėjimas yra būtina sąlyga būti tokių profesijų atstovais, kaip pilotai, dizaineriai ar kariai.

Anot gydytojos A. Augytės, geras regėjimas leidžia išbandyti ir daugiau sportinės veiklos – tie, kurie užsiima slidinėjimu, plaukimu, nardymu, krepšiniu, boksu ir kitokiu kontaktiniu sportu, žino, kaip akiniai ir lęšiai apriboja. Retas kuris renkasi gamintis specialią įrangą su dioptrijomis, dažniausiai akinių ar lęšių sporto metu išvis atsisakoma taip didinant traumų riziką sau ir aplinkiniams.

M. Martinkėnaitė pastebi, kad prie visų naudų galima pridėti ir padidėjusį pasitikėjimą savimi nusiėmus akinius ar atsisakius rūpinimosi lęšiais diskomforto. Kuo prastesnis regėjimas, tuo storesni akinių stiklai, tad ne visiems gali patikti nešioti tokius akinius, o turint vienus, šie retai kada prie visko tinka. Taip pat po lazerinės korekcijos galima rinktis labiausiai patikusius saulės akinius, nesate apriboti dioptrijomis.

„Galiu pasakyti tik viena – kaip gera iškart matyti, kai nereikia atsikėlus grabalioti akinių ar dėtis kontaktinių lęšių. Gyvenimas tikrai pasikeitė. Visiems dvejojantiems patariu žengti pirmąjį žingsnį – atvykti į konsultaciją ir atsiduoti į savo darbą išmanančių specialistų rankas. Turėdami visą reikiamą informaciją jausitės ramesni, o kai korekcijai pasiryšite, pasaulį pamatysite visai kitomis, ryškiomis, spalvomis,“ – apibendrina M. Martinkėnaitė.

Visas M. Martinkėnaitės atsiliepimas:

Grįžti į naujienas