kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2022-08-25

Rašytoja Indrė Valantinaitė: gydytoja nepaliko vietos fantazijai

Regos korekcija lazeriu – vienas populiariausių trumparegystės, toliaregystės ir astigmatizmo gydymo metodų. Nors operacija trunka vos 20 minučių ir yra neskausminga, o gydymo rezultatai leidžia visam gyvenimui atsisakyti akinių ar kontaktinių lęšių, žengti pirmąjį žingsnį ir atvykti į konsultaciją prastu regėjimu besiskundžiantys pacientai dažnai atidėlioja.

Poetė Indrė Valantinaitė apie akių korekciją lazeriu pradėjo svarstyti pajutusi, kad regėjimas ėmė prastėti, o galiausiai pasiryžti operacijai paskatino ir dar keli veiksniai.

„Tai, kad matau prasčiau nei kiti vaikai, supratau dar būdama pradinėse klasėse, sėdėdama pirmame suole. Palaipsniui regėjimas vis blogėjo, akinių nešioti nesinorėjo, o įvairūs pratimai akims nebegelbėjo“,– prisimena I. Valantinaitė.

Kėlė nepatogumų darbe

Pajutusi, kad turimų akinių ar kontaktinių lęšių nebepakanka kokybiškai matyti, moteris suskubo pasitikrinti regą. Deja, tyrimų rezultatai nedžiugino – anksčiau buvęs pastovus 2,5 dioptrijų matymas ir nežymus astigmatizmas ilgainiui suprastėjo iki -3,5 dioptrijų.

„Esu žurnalistė, todėl nuolat sutinku naujų žmonių, daug bendrauju, dalyvauju įvairiuose renginiuose. Suprastėjęs matymas privertė patirti ne vieną situaciją, kai arba nepasisveikindavau su kitu žmogumi, arba pasisveikindavau su nepažįstamuoju, todėl visada susipažįstant su naujais žmonėmis tekdavo juos įspėti, kad galiu jų neatpažinti ir paprašyti neįsižeisti“,– patirtimi dalijosi I. Valantinaitė.

Aplinka paskatino apsispręsti

Kasdien akinių nešioti neįpratusi, akių išsausėjimą ir nuovargį nešiojant kontaktinius lęšius jautusi Indrė ne vienerius metus svarstė apie regos korekciją lazeriu.

„Apie akių korekciją vis klausinėjau savo draugų, kurie ja domėjosi, bet niekas iš artimos aplinkos vis nesiryžo šiai operacijai. Prieš pora mėnesių gera draugė Simona atliko akių korekciją lazeriu ir džiaugėsi, kad operacija pavyko sklandžiai. Neapsikentusi mano nuolatinių klausimų, draugė konsultacijos kuponą padovanojo ir man“,– prisimena I. Valantinaitė.

Anot akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Vaivos Stankevičiūtės, konsultacijos metu atsakoma į visus pacientui kylančius klausimus, atliekami išsamūs regos tyrimai, leidžiantys numatyti galimus pooperacinius rezultatus.

„Konsultacijos metu atliekami nuodugnūs akių tyrimai, aptariama paciento sveikatos istorija, išsiaiškinami lūkesčiai. Jeigu chirurgas mano, kad operacija nebus saugi, ji nebus neatliekama, kad ir kaip liūdna dėl to pacientui būtų“, – teigia gydytoja.

Rašytoją I. Valantinaitę nebeatidėlioti regos korekcijos lazeriu paskatino ir specialistų rekomendacija operaciją atlikti iki 40–ties metų.

„Gydytoja konsultacijos metu minėjo, kad regos korekciją lazeriu rekomenduojama atlikti 18–45 metų asmenims, tad kuo anksčiau procedūra bus atlikta, tuo ilgesnį laiką galima bus džiaugtis puikiu matymu“, – prisimena I. Valantinaitė.

Praėjo itin sklandžiai

Mergina džiaugiasi, kad atvykus į konsultaciją, klinikoje ją pasitiko itin malonus personalas, gydytoja atsakė į visus rūpimus klausimus, o gydymo procesas praėjo itin sklandžiai.

„Tiek pirminės konsultacijos, tiek regos korekcijos atlikimo metu su pacientu kalbamasi apie tai, kokia bus operacijos eiga, ką jis jaus tuo metu, ko galima tikėtis gijimo periodu“, – teigia I. Valantinaitė.

Dalindamasi savo patirtimi, rašytoja patvirtina, kad operacija praėjo paprastai ir taip greitai, kad ji net nespėjo suvokti, kas vyksta.

„Gydytoja nepaliko jokios vietos fantazijai ar baimėms ir detaliai pasakojo apie visą akių korekcijos eigą. Skausmo nebuvo tiek daug, kiek tikėjausi ir kiek buvau nusiteikusi ištverti“,– prisimena ji.

Anot merginos, sunkesnės buvo pirmosios trys dienos po procedūros – akys buvo jautresnės, todėl leidžiant laiką namuose norėjosi užuolaidas palikti užtrauktas. Chirurgė buvo apie tai įspėjusi, todėl Indrė jautėsi rami.

„Kiekvieno žmogaus organizmas į akių korekciją, kaip ir į bet kurią kitą operaciją, reaguoja skirtingai, tačiau paprastai jau po kelių dienų savijauta pagerėja. Kurį laiką gali būti jaučiamas padidėjęs akių jautrumas, perštėjimas, taip pat pacientas gali matyti sulietą vaizdą – visa tai rodo, kad akys gyja, o organizmas bando prisitaikyti prie pasikeitusio šviesos spindulio lūžio kampo“,– atkreipia dėmesį mikrochirurgė.

Tarsi nieko nebūtų įvykę

Dabar I. Valantinaitė regos korekciją lazeriu prisimena lyg ji būtų atlikta jau seniai ir teigia, kad, ko gero, didžiausias iššūkis buvo atrasti kelias dienas dienotvarkėje.

Anot gydytojos V. Stankevičiūtės, vienas didžiausių regos korekcijos lazeriu privalumų yra tas, kad operacija yra greita, iškart po jos pacientas gali vykti namo, o poveikis yra ilgalaikis, leidžiantis pamiršti varginančią kasdienybę nešiojant akinius ar kontaktinius lęšius. Ji taip pat pastebi, kad daugelis pacientų gailisi nepasiryžę atlikti akių operacijos anksčiau, todėl skatina neabejoti ir atvykti į konsultaciją, kurioje specialistai individualiai įvertins regos korekcijos galimybes.

„Dažnu atveju pacientai ilgai atidėlioja lazerinę akių korekciją dėl to, kad turi mažai informacijos apie operacijos eigą ar jaučia skausmo baimę, bet perėję visą procesą, rekomenduoja ją atlikti savo artimiesiems“, – šypsosi mikrochirurgė.

Pasitikrinti, ar regos korekcija lazeriu Jums galima, galite nemokamai internetu.

I. Valantinaitės atsiliepimas po regos korekcijos lazeriu procedūros:

Grįžti į naujienas