kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2022-10-06

Prodiuseris Titas Motuzas: regos korekciją lazeriu šaltuoju metų periodu atlikti dar paprasčiau

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, mažiausiai pusė prasta rega besiskundžiančių žmonių pasaulyje galėjo išvengti matymo sutrikimų arba tie sutrikimai vis dar gali būti išgydomi. Viena saugiausių procedūrų, leidžiančių itin tiksliai ir greitai pasiekti geriausią refrakcijos ydų (trumparegystės, toliaregystės, astigmatizmo) gydymo rezultatą – lazerinė regos korekcija. Ji suteikia galimybę pamiršti kasdienį kitų akių korekcijos priemonių keliamą diskomfortą.

Anot akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytojos mikrochirurgės Vaivos Stankevičiūtės, akiniai ar kontaktiniai lęšiai yra visiems gerai žinomos regos korekcijos priemonės, tačiau dažnai keliančios nepatogumų arba provokuojančios infekcijas.

„Pamiršus akinius, kyla problema vairuoti ar skaityti, keičiantis oro sąlygoms jie rasoja, trukdo užsiimti aktyvia veikla, o ilgas ir netaisyklingas kontaktinių lęšių nešiojimas dažnai sąlygoja akių sausumą, dirginimą, atsiranda ragenos pažeidimo ir infekcijų tikimybė“,– teigia V. Stankevičiūtė.

Renginių organizatorius, prodiuseris ir didžėjus Titas Motuzas nusprendė atlikti lazerinę regos korekciją vedamas varginančios kasdienybės nešiojant akinius. Titą su akiniais matyti įpratę aplinkiniai stebėjosi, kad jis pasiryžo šiai operacijai, ir teigė, jog ši regos korekcijos priemonė jau yra tapusi jo asmenybės dalimi.

Akiniai nuo saulės – prabanga

Vaikino nuomone, akiniai gali būti tapę asmenybės dalimi, tačiau jie labai trukdo, ypač saulėtomis dienomis.

„Mano nosis jau šlapia, akiniai slysta, o aš turiu nervinį tiką pastoviai juos kelti – tai darau net ir nenešiodamas akinių ar nešiodamas kontaktinius lęšius. Taip pat esu labai pasiilgęs akinių nuo saulės prabangos“,– teigia T. Motuzas.

Prodiuseris pastebi, kad prasta rega besiskundžiantys dažnai perka akinius nuo saulės ir viliasi, kad įsidėjus kontaktinius lęšius, akys nesausės ir tokiu būdu pavyks nešioti akinius nuo saulės. T. Motuzo teigimu, suderinti prastą regėjimą ir akinius nuo saulės yra itin sudėtinga.

Galvojo, bus baisiau

„Pirmieji akiniai man buvo paskirti, kai buvau 10–12–os metų, taigi juos nešioju jau apie 20 metų. Mano rega vis blogėjo, minusas vis didėjo iki maždaug -2,5 dioptrijų“,– dar prieš operaciją prisiminimais dalijosi T. Motuzas.

Regos korekcija lazeriu dėl baimės dažnai atidėliojama, nors procedūra yra beskausmė ir užtrunka vos 15–ka minučių.

„Siekiant sumažinti paciento nerimą, prieš procedūrą yra duodami raminamieji, lašinami akių nejautrą sukeliantys lašai, o klinikos personalas yra visada pasiruošęs nuraminti, padrąsinti ir palaikyti, tad jaudintis tikrai nereikėtų“,– sako V. Stankevičiūtė.

Prieš atliekant lazerinę akių korekciją baimės neslėpęs ir teigęs, kad buvo keista pasiryžti operacijai savo paties noru, iš operacinės ką tik išėjęs T. Motuzas dalijosi pirmaisiais įspūdžiais sakydamas, kad nebuvo taip baisu, kaip tikėjosi.

„Kaip ir buvau informuotas klinikoje, pirmąsias dvi valandas po operacijos nesinorėjo atsimerkti, tačiau išgėriau vaistų, atsiguliau ir užsnūdau, o kai pabudau, viskas buvo jau daug geriau“,– prisimena prodiuseris.

Šaltuoju metų periodu operacijai pasiryžti lengviau

„Viską puikiai matau, man nieko nebeskauda. Kartais dar šiek tiek sausėja akys, todėl lašinu akių lašus, dirbtines ašaras, bet be to jaučiuosi visiškai sveikas žmogus“,– praėjus daugiau nei mėnesiui po regos korekcijos lazeriu patirtimi dalijosi T. Motuzas.

„Labai noriu rekomenduoti lazerinę akių korekciją tiems, kas kada nors galvojo apie šią operaciją – manau, tikrai verta tai padaryti. Jeigu sugebėjau tai padaryti vasarą, paaukojau mėnesį, kurį galėjau praleisti maudydamasis ežeruose bei upėse, ir saugojau savo akis, tai, manau, šaltuoju metų periodu atlikti regos korekciją lazeriu yra išvis labai paprasta“,– pataria renginių vedėjas.

Mikrochirurgės V. Stankevičiūtės teigimu, akių gijimo laikotarpis po operacijos yra pakankamai trumpas, lazerinę akių korekciją galima atlikti bet kuriuo metų laiku, o rezultatui įtakos sezonas neturi, tačiau rudenį įprastai tampame sėslesni. Trumpėjant šviesiam paros metui ir šąlant orams rečiau planuojame aktyvias veiklas ir galime daugiau laiko skirti poilsiui, todėl šiek tiek patogiau susiplanuoti procedūrą.

„Atsiradus tokiems požymiams kaip prisimerkimas žiūrint į tolį, vaizdo liejimasis, nuolatinis akių nuovargis ar galvos skausmas, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistus. Laiku atlikta regos patikra ir, esant poreikiui, gydytojo rekomenduota regos korekcijos lazeriu procedūra gali padėti išvengti rimtesnių susirgimų“,– apibendrina V. Stankevičiūtė.

Sužinokite, ar regos korekcija Jums galima, internetu.

T. Motuzo atsiliepimas po regos korekcijos lazeriu procedūros:

Grįžti į naujienas